Vai esat gatavs mājokļa iegādei?

Daudziem ir sapnis par savu mājokli. Gandrīz katrs cilvēks, tiecas pēc tā, lai kādu dienu viņš varētu iegādāties dzīvesvietu, ko dēvēt par savām mājām, tomēr mājokļa iegāde ir ļoti nopietns lēmums. Lai iegādātos mājokli, ir jāpārzina nekustamā īpašuma tirgus, jābūt finansiāli gatavam, jāatrod izdevīgākie krediti, kā arī jābūt pārliecinātam par savām personīgajām vēlmēm. Daudzi tā arī nekad nesaņemas spert šo soli un visu mūžu nodzīvo īrētos dzīvokļos vai mājās, jo vienkārši nezina, kad ir īstais laiks mājokļa iegādei. Ja arī jūs gribat kādudien iegūt savā īpašumā mājokli, bet nezināt, vai esat tam gatavs, atbildiet sev uz šiem pieciem jautājumiem.

Vai šobrīd nekustamā īpašuma cenas ir augstas?
Ja vien neesat nekustamā īpašuma mākleris, visticamāk, nezināt, kādas šobrīd ir tendences nekustamā īpašuma tirgū. Jums arī nav nekādas nepieciešamības tām visu laiku sekot līdzi, taču pirms mājokļa iegādes, derētu painteresēties vismaz par pašreizējo situāciju. Šāda informācija ir pieejama ziņu portālos un daudz kur citur, atliek vien veltīt mazliet laika šīs informācijas atrašanai. Šīs informācijas iegūšana ir svarīga tāpēc, ka nekustamā īpašuma tirgus ir ļoti nestabils un to ietekmē dažādi faktori. Cenas var kāpt, krist un var pat veidoties nekustamā īpašuma burbuļi. Loģiski, ka izdevīgi ir pirkt īpašumu tad, kad tas ir lēts, tāpēc noskaidrojiet esošo situāciju. Ja cenas ir augšā, noteikti mazliet vajadzētu pagaidīt.

Vai jums ir nauda pirmajai iemaksai un vai esat gatavs to sakrāt?
Pirmais un galvenais nosacījums hipotekārā kredīta saņemšanai ir pirmā iemaksa. Bez tās neiztikt. Pirmā iemaksa kalpo ne vien kā drošības garants tam, ka kredītņēmējs godprātīgi veiks ikmēneša maksājumus, jo negribēs pazaudēt iemaksāto, bet arī ir pierādījums tam, ka kredītņēmējs ir spējīgs iekrāt naudu, nevis dzīvo no algas līdz algai. Jums ir jāsaprot, vai jūs šādu summu varat sakrāt. Ja saprotat, ka tas jums nav pa spēkam, iespējams vēl nav īstais laiks ņemt kredītu. Galu galā, ja nespējat naudu iekrāt tagad, tad kāda ir iespēja, ka varēsiet atmaksāt kredītu?

Vai jums ir nauda ikmēneša maksājumiem ar garantiju?
Nākamais jautājums ir par to, vai būsiet spējīgs veikt kredīta ikmēneša maksājumus. Šeit nav runa tikai par to, vai jums mēnesī pāri paliek summa, kas jāmaksā, bet arī par garantijām. Vai būsiet spējīgs segt maksājumus arī tad, ja uzradīsies kādi nepieredzēti izdevumi? Vai būsiet spējīgs segt maksājumus tad, ja zaudēsiet darbu vai kādu citu ienākumu plūsmu? Jums ir jānodrošinās pret dažādām neparedzētām situācijām, veidojot uzkrājumus un diversificējot savas naudas plūsmas. Ja to neverat, tad mājokli pirkt nebūtu prātīgi.

Vai droši zināt, ka vēlaties būt piesaistīts konkrētai vietai?
Vēl bez tīri finansiāliem aspektiem, ir jāpadomā par to, vai tiešām gribat mājokli pirkt tieši šobrīd? Kā zināms, īrēšanas lielākā priekšrocība ir tā, ka neesat piesaistīts kādai konkrētai dzīvesvietai. Ja vēl īsti nezināt, ko dzīvē darīsiet un, kur dzīves ceļš jūs aizvedīs, iespējams vēl par savu mājokli domāt nevajadzētu. Var nākties steigšus mainīt dzīvesvietu un tad to būs jāpārdod zem tirgus vērtības. Mājokli jāpērk tad, kad skaidri zināt, ko gribat no dzīves un kad jūs patiešām esat nostabilizējies.

Vai esat informēts par dažādām kreditēšanas iespējām?
Visbeidzot, ir jābūt informētam par dažādām kreditēšanas iespējām. Visi hipotekārie kredīti ir ļoti nopietni finanšu darījumi, kas uzliek ilgtermiņa saistības un kopumā izmaksā dārgi. Procentos un citos maksājumos var nākties samaksāt pat vairākus tūkstošus eiro, tāpēc ir ļoti svarīgi izpētīt dažādus kredītu piedāvājumus, lai atrastu sev piemērotāko un finansiāli izdevīgāko. Hipotekārie kredīti saistās ar dažādiem nosacījumiem, tāpēc ir rūpīgi jāizpēta dažādas to nianses. Bez tā varat ievērojami sadārdzināt sava mājokļa iegādi, negūstot no tā nekādu labumu sev.

Kā redzams, mājokļa iegāde nav joka lieta. Tas ir nopietns lēmums, kas prasa daudz laika un nopietnu apdomāšanos. Tikai tad, ja, izejot cauri visiem minētajiem jautājumiem, saprotat, ka esat tam gatavs, varat rīkoties. Ja, tomēr kaut kā trūkst, pagaidiet mazliet un veltiet laiku šīs problēmas risināšanai.

 


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Beicēti dēļi - kā aizsargāt? https://t.co/HEZ2wehaS6
About 2 hours ago
Re: Risinājumi max siju garuma palielināšanai https://t.co/ujXwFMQ4gC
About 7 hours ago
Re: Beicēti dēļi - kā aizsargāt? https://t.co/m9zhgH2XDy
About 10 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker