Mulča

MulčaMulča uzlabo augu labsajūtu un atvieglo dārzkopja darbu, samazinot nepieciešamību ravēt un laistīt. Zem mulčas seguma aktivizējas mikroorganismu darbība, un tā rezultātā augsne kļūst irdena. Tā kā saknes labāk jūtas irdenā augsnē, tad tajās vietās, kas apsegtas ar mulču, uzlabojas arī augu labsajūta un līdz ar to augsne kļūst auglīgāka.

Mulča ir dabiskas izcelsmes mulčējamais materiāls, kas piemērots augsnes virskārtas nosegšanai koku un krūmu dobes. Augļu un ogu dārzos, kā arī sakņu dārzā mulča pasargā augsnes virskārtu un aizsargā no augsnes nokļūšanas uz augļiem un dārzeņiem, tā ļaujot iegūt tīru ražu. Mulču var izmantot arī taciņu un ceļu veidošanai dārzā.

Pirms mulčas uzklāšanas augsne ir rūpīgi jāattīra no nezālēm. Jaunos stādījumos mulča būtu jāuzklāj jau stādīšanas laikā. Parasti pietiek ar piecus centimetrus biezu slāni – tas pasargā augsnes virskārtu un kavē nezāļu dīgšanu. Lietojot biezāku – 10 līdz 15 centimetru – mulčas slāni, tiek kavēta arī daudzgadīgo nezāļu sakņu augšana.

Pirms mulčas uzklāšanas augsne ir jāmēslo. Mulča augsnē sadalās lēni.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Virtuves iekārtu izmaksas. https://t.co/oiV5m7GnDT
About 2 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/s7SZYAOEb8
About 3 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/ECuHhCg5hI
About 3 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker