Moderns žogs teritorijai

Moderns žogs teritorijaiSkaists žogs ir kā ēkas papildinājums, tāpēc nama arhitektūra ir galvenais kritērijs, pēc kura ieteicams vadīties, izvēloties žogu. Agrāk žogu veidu skaits bija visai neliels, šobrīd izvēle ir liela un iespēju gan izmaksu, gan dizaina ziņā daudz.

Pamanāmākais šobrīd šķiet stiepļu žogu piedāvātāju bizness. Šādi žogi ir ērtākie montāžā, taču tiem ir salīdzinoši vienkārši vizuālie risinājumi, kas piedienēs klasiska stila mājas ieskaušanai. Vairākas firmas Latvijā ieved dažādus sērijveida tērauda stiepļu žogus, kuru kvalitāti nosaka stieples cietība – dārgāko žogu stieples ir cietākas. Lielākoties tiek izšķirti divi stiepļu žogu veidi – paneļu un ruļļveida žogi. Stiepļu žogu ražotāji pārsvarā piedāvā žogus gan privātmājām, gan industriāliem objektiem. Privātmāju žogi atšķiras ar mazāku stieples diametru, lielākām “acīm”, kas nozīmē arī mazāku drošības pakāpi. Sērijveida žogu ražotāji piedāvā arī pārvietojamos žogus, kas noder masu pasākumu ierobežošanai, kā arī celtniecības žogus uz betona pamatnes, kas nereti redzami būvlaukumos. Stiepļu žogus varētu dēvēt par masu produkciju, kas nopērkama lielos apjomos un ir ērts risinājums, ja dizains nav galvenā prasība žoga izvēlē.

Moderns žogs teritorijaiJau ilgi pazīstami un joprojām moderni un populāri ir ķieģeļu un mūrētie žogi, kuru galvenā un pamanāmākā īpašība ir stabilitāte un pamatīgums, to ilgmūžīgums. Ķieģeļu žogs līdzinās cietoksnim, tāpēc psiholoģiski tas rada lielāku drošības sajūtu. Biežāk gan mājas ieskauj žogi, kuru stabi ir mūrēti, bet pats žogs pīts – šādi žogi ir caurspīdīgāki un individuālāki, stabi tiem piešķir stabilitātes iespaidu.

Moderns žogs teritorijaiPar stilīgākajiem un individuālākajiem var uzskatīt metāla kaltos žogus – tie ir vizuāli pievilcīgākie, greznāki un vienlaikus arī par pārticību liecinoši žogi. Diemžēl arī cenu ziņā šie ir žogi nr.1 – tātad visdārgākie. Šādi žogi tiek izgatavoti individuāli pēc pasūtījuma un izteikti demonstrē saimnieku gaumi un maksātspēju. Metālkalumu žogi var būt metināti vai kniedēti. Kniedētie žogi būs nedaudz dārgāki nekā metinātie. Daži speciālisti apgalvo, ka kniedētie žogi ir ilgmūžīgāki. Tomēr, ja žogs pēc izgatavošanas tiek cinkots, funkcionāli metināti žogi no kniedētiem neatšķirsies. Metāla kaltie žogi ir caurspīdīgi, tie neaizsedz skatu uz māju, bet tikai kalpo par tās akcentu. Tomēr, lai šie žogi neizskatītos pārāk viegli, kas neatbilst metāla kaluma žogu idejai, jāraugās, lai kalumu diametrs vai šķērsgriezums (ja tas ir kvadrātveida) nebūtu mazāks par 15 mm un lielāks par 25 mm. Masīvi stabi, žogi piederēsies masīvām, lielām ēkām un pilīm, bet ne privātmājām. Būtiski ievērot saskaņu starp žogu un ēkas arhitektūru. Metāla kaluma žogu dizaina iespējas ir samērā plašas – iespējams veidot gan žogus, kuros visi stabiņi ir vienādi, gan arī tādus, kuros ik pa solim atkārtojas kāds centrālais elements vai raksts. Metāla kaluma žogi labi izskatās kopā ar ķieģeli, mūrētiem stabiem, tiem skaisti var piekombinēt laternas, veidojot pavisam patīkamu un individuālu noskaņu piemājas teritorijā.

Moderns žogs teritorijaiSavukārt koka žogi savu aktualitāti nezaudē – tie ir klasisks un mājīgs risinājums, ko joprojām izvēlas liela daļa namu saimnieku. Samērā plašas ir koka vizuālās iespējas. Ja finansiāli to varat atļauties, iespējams izvēlēties ļoti individuālus, kokgriezumu žogus vai vārtus. Savukārt, izmantojot dēlīšus, interesantāks iespaids tiks panākts, ja tos liksiet nevis taisni citu pie cita, bet, piemēram, 45 grādu leņķī pret pamatni. Neparasti izskatās arī dažādi pītie koka žogi. Īpaši labi koka žogs iederēsies pie atbilstoša stila koka fasādes mājas, guļbūves. Protams, jāatceras, ka, strādājot ar koku, nepieciešama īpaša rūpība un koka konstrukcijas nepieciešams speciāli apstrādāt, lai tās āra apstākļos spētu kalpot ilgu laiku. Koka žogus visbiežāk gatavo no skujkokiem, gan tāpēc, ka tie ir salīdzinoši lētāki, gan arī izturīgi pret apkārtējās vides ietekmi. Par koku nepieciešams rūpēties arī ekspluatācijas laikā (metālkalums, stieples un mūrēts žogs nav jākopj), un to liela daļa namsaimnieku uzskata par trūkumu.

Žoga un vārtu izvēlē jāvadās pēc efekta, ko vēlaties panākt. Ja nepieciešams tikai vizuāls teritorijas norobežotājs, skaisti izskatīsies kopts dzīvžogs, taču, ja būtiska ir drošība, labāk izvēlēties stingru un pamatīgu žogu un, protams, arī vārtus. Lai žogs veiksmīgi kalpotu, ļoti būtiska ir atbilstošu stabu izvēle un montāža. Visbiežāk stabus izvēlas no tā paša materiāla kā žogu (respektīvi, koka sētai koka stabi, metāla sētai – metāla). Būtiska žoga sastāvdaļa ir vārti. Jāparedz vārti gan auto iebraukšanai, gan gājējiem. Katram žogam ir piemērots savs vārtu veids, taču iespējams arī gaumes robežās kombinēt dažādus materiālus. Vārtiem ir jābūt stabilākiem un stingrākiem nekā žogam.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Virtuves iekārtu izmaksas. https://t.co/oiV5m7GnDT
About 2 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/s7SZYAOEb8
About 3 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/ECuHhCg5hI
About 3 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker