Dārza apgaismojums - neatņemama drošības un komforta sastāvdaļa

Dārza apgaismojums - neatņemama drošības un komforta sastāvdaļaApgaismojums dārzā vairs netiek uzskatīts par nepieļaujamu greznību un tapis par vienu no neatņemamām drošības un komforta sastāvdaļām. To ir apzinājies ikviens, kurš, novietojot automašīnu tumsā, iebraucis mīļākajā puķu dobē vai uzsitis punu, mēģinot uz tausti iekļūt mājā. Kā izvairīties no šādām nepatikšanām un piepildīt ar gaismu visattālākos dārza stūrīšus?

Dārza apgaismojuma ābece

Dzīve pati diktē, kas jāizgaismo pirmkārt. Lukturis autostāvvietā, gaismeklis zem garāžas nojumītes, lampiņa virs lieveņa pakāpieniem, dārza lampas gar dārza perimetru – runa galvenokārt ir nevis par dizainu, bet gan par to, lai paša zemesgabals, kur dienas gaismā pazīstam ikvienu akmentiņu, naktī nepārvērstos par nepārvaramu šķēršļu joslu. Tikai jāņem vērā, ka funkcionālais apgaismojums, kurš ne vienmēr ir tīkams cilvēka acij, vizuāli samazina telpu un dabas ainavu padara plakanu, tomēr vienlaikus ļauj izvairīties no traumām un neļauj nelūgtiem viesiem nemanāmi iezagties svešā teritorijā un justies tur kā mājās.

Visaptverošs apgaismojuma tips tiek piemērots tikai utilitāros mērķos, tāpēc visatbildīgākajos dārza iecirkņos labāk novietot lukturus, kuri nokarājās no balsta stabiem un kuru augstums atkarībā no platības variējas no 2 līdz 8 metriem. Lampas tiek izmantotas jaudīgas (ideāli – metālu halogēnu), spožas un kuras pilnā jaudā spīd tūlīt pēc ieslēgšanas. Savukārt plafonus lampām labāk izvēlēties matētus (pienainus), tie mīkstinās elektrisko gaismu.Skaistuma un labuma bilance

Robeža starp funkcionālo un dekoratīvo apgaismojumu dārzā ir gandrīz nemanāma. Apskatīsim izgaismojumu. No vienas puses, tas ir dizaina paņēmiens: prasmīgi izvietotas lampiņas un prožektori iztver no pustumsas izteiksmīgākās arhitektūras detaļas un pievilcīgākās ainavas. No otras puses – praktisks paņēmiens, pateicoties kuram bezveidīgā tumsas ainava iegūsta skaidras robežas un aprises.

Pareizs izgaismojums norāda kāpņu pakāpienus, brīdina par augstu slieksni, brīdina par stūri vai pagriezienu. Tas pats attiecas uz marķējuma izgaismojumu. Dārza celiņu izgaismojuma punktiņi ir aktuāli gan nelielā dārziņā, gan lielā zemesgabalā. Iezīmējiet līkumotas dārza taciņas kontūras ar gaismas virtenēm no nelielām lampiņām – tā novēlojies viesis ar šādu “gaismas ceļvedi” nonāks līdz mājas slieksnim un būs pateicīgs par rūpēm.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Virtuves iekārtu izmaksas. https://t.co/oiV5m7GnDT
About 2 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/s7SZYAOEb8
About 3 hours ago
Re: Granulu apkure ar siltuma akumulātoru! https://t.co/ECuHhCg5hI
About 3 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker