Jaunas iespējas inovatīvam telpu dizainam – ekoloģiskie 3D sienu apdares paneļi

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj darīt īstus brīnumus telpu interjerā. Tā droši var apgalvot par 3D sienu apdares paneļiem, kas ir jauna dizaina tendence, kas Latvijā līdz šim nebija pazīstama. Kā liecina pats nosaukums 3D, tad šo paneļu virsma rada trīsdimensionālu efektu, kas telpas dizainam piešķir īpaši oriģinālu izskatu. Turklāt šie paneļi ir videi absolūti draudzīgs produkts, izgatavoti no augu valsts sastāvdaļām, neizmantojot ķīmiskas vai sintētiskas palīgvielas.

3D sienu apdares paneļu aizsākumi meklējami ASV un šobrīd tie kļuvuši par iecienītu telpu interjera elementu jau vairāk nekā 40 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā. Šie paneļi ir inovatīvs, izturīgs, videi draudzīgs sienu apdares materiāls, kas spēj pilnībā pārvērst telpas interjeru, piešķirot tam mūsdienīgu, stilīgu un oriģinālu izskatu. Šie paneļi izmantojami gan dzīvojamās telpās, gan sabiedriskos objektos – viesnīcās, biroju ēkās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, arī veikalu skatlogos.Pilnībā videi draudzīgs produkts

Inovatīvie paneļi izgatavoti no 100% dabas materiāliem - cukurniedru šķiedrām, un to maisījumiem. Visas izmantotās sastāvdaļas ir pilnībā ekoloģiskas, nesatur organiskos šķīdinātājus un nav alerģiskas. Tiesa, jāņem vērā, ka, pateicoties dabiskajiem izejmateriāliem, šie paneļi nav ūdensizturīgi, tāpēc tie izmantojami tikai sausās telpās. Izgatavošanas procesa laikā uz paneļa tiek iespiests kāds dabā atrodams zīmējums jeb motīvs 3D formātā – šajā ziņā iztēlei robežu nav. Tie var būt jūras viļņi, klinšu šķembas, gliemežnīcu spirāles, lotosa ziedu motīvi u.c. Paneļu biezums ir 1.5 mm un tie ir baltā krāsā, tātad pēc uzstādīšanas ir jākrāso. Parocīga un vienkārša montāža

Vienkāršoti raksturojot, 3D sienu apdares paneļus pie virsmas pielīmē. Paneļus pasūtītājam piegādā fasētus kastēs un pirms montāžas darbu veikšanas paneļi no kastēm jāizņem, jānovieto uz horizontālas virsmas, ļaujot "aklimatizēties" apkārtējā vidē 48 – 72 stundas. Pēc aklimatizācijas jāveic paneļu izmēru salīdzināšana un jāsagrupē vienāda izmēra paneļi, lai, līmējot pie sienas, nebūtu jūtama atšķirība starp blakus esošiem paneļiem. Paneļu izmēri var atšķirties līdz 0.5 - 1.0 mm.

Sienām jābūt līdzenām, tīrām bez būtiskām plaisām un negludumiem. Pēc vajadzības virsmu ieteicams nošpaktelēt. Ja 3D paneļus paredzēts līmēt uz plastmasas vai lakotām virsmām, tās iepriekš jānoslīpē ar smilšpapīru saķeres uzlabošanai. Ja paneļus plānots līmēt uz ģipškartona virsmas, to vēlams vispirms nogruntēt ar akrila gruntskrāsu vai dziļumgrunti.Ņemot vērā, ka kopējais paneļu izklājums uz sienas veidos noteiktu motīvu vai attēlu, vēlams šo izklājumu izveidot uz grīdas. Pēc tam ņem paneļus atbilstoši "rakstam" un līmē pie sienas, izmantojot elastīgu līmi ar labu sākotnējo lipšanas spēju, piemēram, ražotāja ieteikto "DenBraven Montagefix MS" līmi.

Paneļus iespējams pielīmēt divējādi – bezšuvju tehnoloģijā, kam nepieciešama ilgāka pieredze darbā ar šāda veida paneļu montāžu, tāpēc šādā gadījumā līmēšanu uzticēt profesionālam speciālistam. Otrs veids ir paneļi ar šuvēm – šis process tehnoloģiski līdzīgs flīžu līmēšanai, paneļu savienojumu vietās izmantojot flīžu „krustiņus”. Pēc līmes nožūšanas jāveic paneļu gruntēšana. Gruntēšanai ieteicams lietot akrila dziļumgrunti vai gruntskrāsu, piemēram, „Meffert A”G ražoto „Tiefgrund LF” dziļumgrunti. Pēc grunts nožūšanas jāveic šuvju špaktelēšana, kam izmanto uz ūdens bāzes veidotu, elastīgu, krāsojamo špakteļtepi, piemēram, „DenBraven Acryl Fast”  hermētiķa veida špakteli. Pēc nožūšanas špaktelētās vietas noslīpē ar smalku (300-600) smilšpapīru un paneļu virsmu vēlreiz nogruntē.

3D sienu paneļi jākrāso tāpat kā jebkura ģipškartona virsma. Krāsošanai izmanto ūdens bāzes krāsas, piemēram, Flugger High Finish akrila krāsu, kas ir īpaši izturīga. Krāsu uzklāj ar otu, krāsotāja rullīti vai ar izsmidzināšanas metodi.Plaša kolekciju izvēle

Jauno dizaina produktu – 3D sienu paneļus Latvijā piedāvā SIA „Profcentrs” un šim nolūkam iekārtoti speciāli saloni gan Rīgā, gan Ventspilī. Šeit uz vietas aplūkojami un pasūtāmi paneļi no dažādām kolekcijām. Piemēram, kolekcija „Adel”, kuras dekoratīvie paneļi uz sienas veido apburošu, ritmisku rakstu. Paneļu izkārojumam nav robežu - tos var novietot gan vertikāli, gan horizontāli, kā arī mainīt to izklājuma virzienus, lai iegūtu īpaši oriģinālu noformējumu. Spirālei līdzīgus motīvus piedāvā kolekcija „Ripple”, kas piešķir telpai papildu enerģiju un dinamismu. Jūras viļņu un smilšu rakstus piedāvā kolekcija „Beach”, bet eleganci un svinīgumu sniegs arku motīvi no kolekcijas „Malm”. Tie ir tikai daži piemēri no plašajām iespējām, ko sniedz 3D dekoratīvie sienu apdares paneļi.


Plašāk par 3D paneļiem skatiet www.3dsienas.lv

Raksts tapis sadarbībā ar SIA „Profcentrs”.

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Ķēdes asināšana https://t.co/zA8PuXkWmh
About 6 hours ago
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu. https://t.co/26f7hSzLiX
About 9 hours ago
Re: vai uzskaites skaitītājs ( liekams uz DIN ) ir viedais? https://t.co/7fa56BYvh4
About 10 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker