Flīzes. Jaunākās modes tendences.

Ierasti par modi runājam saistībā ar apģērbu, taču jēdziens "mode" attiecināms arī uz interjera dizainu. Šoreiz par modes tendencēm flīžu tirgū. Ja kādreiz flīzes izmantoja galvenokārt vannas istabām un virtuvēm, tad tagad flīzes ir universāls apdares materiāls, bez kura nav iedomājams neviens mūsdienīgs mājoklis vai sabiedriska celtne.

Flīžu salons "Tegula" Barona kvartālā nupat nosvinēja trīs gadu jubileju. Tā direktors Gundars ar flīžu tirdzniecību nodarbojas jau 20 gadus un savā praksē viņš ir pieredzējis vairākas modes tendenču maiņas Eiropas flīžu tirgū. Viņš novērojis, ka mode mainās apmēram ik pa septiņiem gadiem. Vairāk kā 100 gadus pārliecinoša flīžu modes noteicēja ir Itālija. Nozīmīga loma flīžu industrijā ir arī Spānijas flīžu ražotājiem. Salons "Tegula" sadarbojas ar gandrīz 40 Itālijas, Spānijas, kā arī Portugāles ražotājiem, piedāvājot tikai augstas kvalitātes produktus. Gundars stāsta, ka flīzes, ko salons piedāvā saviem klientiem, viņš izvēlas saskaņā ar paša gaumi, jo produktus, kas pašam patīk, esot vieglāk pārdot, nekā piedāvājot preci akli sekojot modes tendencēm.

Flīžu modes tendences kā uz delnas ir redzamas ikgadējā flīžu un vannas istabas piederumu izstādē Cersaie, kas katru oktobri norisinās Itālijas pilsētā Boloņā. Viena no izteiktākajām dizaina tendencēm pēdējā laikā ir koka imitācija. Ja pirms četriem pieciem gadiem katram ražotājam bijis pa vienai šādai sērijai, tad tagad tās jau ir vairākas. Flīžu dizaineri atdarina ne tikai dažādu koku vizuālo izskatu, bet arī šķiedru struktūru. Proti, pieskaroties flīzei ar roku, rodas sajūta, ka tā ir darināta no koka, kas viscaur nav vienādi gluds. Daudzi pircēji izvēlas koka imitāciju gan tādēļ, ka flīzes ir vieglāk kopjamas un ilgmūžīgākas, nekā koks, gan arī tāpēc, ka flīzes labāk der siltajām grīdām, - tās labāk vada siltumu.

Vēl viena no modes tendencēm - flīzes kļūst arvien lielākas. Jau minētās koka imitācijas flīzes mēdz būt pat izmērā 20 x 240 centimetri. Ar dažām šādām flīzēm pietiek, lai izflīzētu, piemēram, nelielas vannas istabas grīdu. Izmēru palielināšanās attiecas ne tikai uz tradicionālajām taisnstūra flīzēm. Arī līdz šim mazāk populārās sešstūra un astoņstūra flīzes tiek piedāvātas arvien lielāka izmēra. Pie pēdējā laika modes kliedzieniem jāmin arī flīzes ar kontrastainiem rakstiem, kā arī īpaši plānās flīzes. Plānākās ir tikai trīs milimetrus biezas.

Viens no pēdējā laika interesantākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem - grīdas flīzes, kas nav jālīmē. Akmens masas flīžu pamatnē ir iestrādāts kaučuks, un to uzlikšanas tehnoloģija ir pavisam vienkārša. Uz flīzējamās virsmas tiek uzlikts korķa klājums un uz tā izkārtotas flīzes. Korķis saskarē ar kaučuku neļauj flīzēm kustēties.

Runājot par to, ko labprātāk pērk Latvijas pircēji, salona "Tegula" vadītājs atzīmē, ka pēdējā laikā palielinājies pieprasījums pēc košām krāsām. Pieredze gan rādot, ka flīzes spilgtās krāsās parasti ir īslaicīgs risinājums, jo tās drīz vien apnīk, un tad košās krāsas tiek nomainītas pret mierīgākām, neuzmācīgākām.

Raksts tapis sadarbībā ar SIA Tegula.

www.tegula.lv


 

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Ķēdes asināšana https://t.co/zA8PuXkWmh
About 6 hours ago
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu. https://t.co/26f7hSzLiX
About 9 hours ago
Re: vai uzskaites skaitītājs ( liekams uz DIN ) ir viedais? https://t.co/7fa56BYvh4
About 10 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker