Onninen Latvijas uzņēmuma vadītājs: "Gads bijis saspringts, bet veiksmīgs."

Šis gads starptautiski pazīstamās Somijas kompānijas Onninen Latvijas uzņēmumam Onninen bijis īpaši nozīmīgs. Gada sākumā 100 gadu jubileju atzīmēja lielais mātes uzņēmums, bet maijā tika svinēti 20 darbības gadi Latvijā. Līdztekus tapis jauns turpmākās stratēģijas plāns un īstenotas vairākas ieceres. Par to saruna ar SIA Onninen uzņēmuma vadītāju Juri Polcu.

 

Kāds bijis 2014. gads Jūsu uzņēmumam kopumā?

Šo gadu varētu dēvēt par mūsu uzņēmuma pārmaiņu gadu. Pērnā gada nogalē, saņēmu piedāvājumu ieņemt uzņēmuma vadītāja vietu, ko pēc nelielām pārdomām arī pieņēmu. Stājoties amatā, kopā ar komandu uzreiz ķērāmies pie jauna, turpmāko trīs gadu, stratēģijas plāna izstrādes. Par vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzījām tirdzniecības tīkla paplašināšanu, ko arī šogad esam sākuši veiksmīgi īstenot. Šogad īsā laikā atklātas divas jaunas Onninen tirdzniecības vietas – Pārdaugavā, Tīraines ielā 15 un Valmierā, Purva ielā 12a. Abās vietās preces var iegādāties vairumā un mazumā un norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu karti, gan ar pārskaitījumu. Turklāt Pārdaugavā veikals ir atvērts jau no plkst. 7:30, kas mūsu klientiem ļauj agrāk uzsākt darbu savos objektos. Kopumā trīs gadu laikā plānojam atvērt vēl vairākas tirdzniecības vietas visā Latvijā. Kā nākamā sekos Liepāja, kur Onninen uzsāks darbu jau nākamā  gada pirmajā pusē.

Otrs lielais uzdevums pie kā strādājam, ir sortimenta paplašināšana. Preču klāsts tiek paplašināts gan mūsu pamatdarbības nozarēs – ventilācija, siltumapgāde, ūdensapgāde, elektrība, industrija, – gan arī tiek ieviestas jaunas preču grupas. Jāpiezīmē arī mūsu pašu zīmola produkti, ONNLINE un OPAL, kas kļūst arvien populārāki mūsu grupas uzņēmumu veikalu tīklos un kuru klāstu paplašinām arī mēs Latvijā. Ar šiem produktiem vislabāk iepazīties mūsu tirdzniecības vietās.

Vēl viens stratēģiski svarīgs, varbūt pat svarīgākais, uzdevums ir klientu servisa pilnveidošana. Tirgus piedāvājums mūsu pārstāvētajā nozarē ir gana plašs un šādas konkurences apstākļos, klienti dod priekšroku tiem uzņēmumiem, kas piedāvā labāku klientu servisu. Šim jautājumam pievēršam īpašu uzmanību un šeit vēl ir daudz darāmā.

Kas ir pēdējo gadu lielākie projekti Latvijā, kur izmantota Onninen pārstāvēto zīmolu produkcija?

Tādu bijis tiešām daudz. Praktiski jebkurā ēkā, kas tiek celta vai atjaunota, tiek izmantots kaut kas no mūsu plašā sortimenta. No publiski redzamākajiem projektiem varu minēt Latvijas Nacionālo bibliotēku, VID jauno ēku, Austrumu slimnīcu, šobrīd piegādājam nepieciešamo topošajai koncertzālei "Liepājas Dzintars”, Liepājas Valsts tehnikuma rekonstrukcijai, Motormuzeja pārbūvei un daudziem citiem objektiem. Esam piedalījušies objektos, kas tapuši ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu, īstenoti daudzi ūdenssaimniecības sakārtošanas projekti, dažādi lielāki un mazāki projekti visā Latvijā.

Vai Onninen ir kādi īpaši jaunumi jūsu sortimentā ko piedāvāsiet nākamgad?

Šajās dienās esam parakstījuši sadarbības vienošanos ar tādu pasaulē pazīstamu zīmolu kā Samsung, ko pārstāvēsim Latvijā attiecībā uz dažādiem ventilācijas produktiem, gaisa kondicionieriem un siltumsūkņiem. Tostarp šajā sortimentā būs daži interesanti Samsung produkti, kas gan nav tieši saistīti ar mūsu pamatbiznesu, bet būs pievilcīgi mūsu klientiem. Notiek pārrunas ar vēl vairākiem interesantiem ražotājiem, ko drīzumā prezentēsim Latvijas tirgū.

Jūsuprāt, kādas ir Onninen priekšrocības Latvijas tirgū?


Mūsu darbinieku komanda. Tie ir mūsu inženieri, klientu menedžeri, speciālisti, kas pārzina savu jomu un spēj rast risinājumus klientiem piemērotus risinājumus. Kā jau minēju, pircējs izvēlas to piegādātāju, kas klientu apkalpošanu nodrošina augstā līmenī. Tāpēc arī mēs turpināsim strādāt pie sava klientu servisa vēl tālākas uzlabošanas. Savukārt, izmantojot izdevību, vēlos pateikt lielu paldies visiem mūsu darbiniekiem par saspringto darbu šajā gadā.

Cik darbinieku patlaban strādā Latvijas uzņēmumā?

Esam 57, bet, atverot arvien jaunas tirdzniecības vietas, šis skaits palielināsies.

Ar kādām domām raugāties uz nākamo gadu?

Lai arī esam gatavi tālākai izaugsmei, zināmas bažas ir, un tās ir visiem uzņēmējiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Vērojot notikumus Ukrainā, grūti kaut ko prognozēt, jo pastarpināti šie notikumi skar ikvienu biznesa nozari. Tajā pašā laikā kā jebkura cikliska krīze, arī šī kādreiz beigsies, un mēs gribam būt gatavi brīdim, kad tā atrisināsies un varēsim sākt strādāt ar vēl lielāku sparu.

Paraksturojiet tipisku savu darbadienu.

Tās ir ļoti noslogotas un tiek plānotas jau nedēļām iepriekš. Noteikti vienu dienu nedēļā veltu departamentu vadītājiem – mēs izrunājam aktuālās lietas, spriežam par plāniem, risinām problēmas. No rītiem parasti izskatu dokumentus, līgumus, vēlāk lielākoties notiek dažāda veida tikšanās ar klientiem, sadarbības partneriem, esmu arī Baltijas Onninen vadības komandā, kas arī prasa laiku, bet ir interesanti un no darba apjoma nebaidos.

Kā Jūs atpūšaties?

Sports ir mana atpūta. Kopš bērnības esmu bijis saistīts ar sportu. Skolas gados spēlēju basketbolu un vēlāk aizrāvos ar hokeju. Kad Rīgā sākās ledus haļļu "bums”, ar draugiem izveidojām savu amatieru komandu, cenšos uzturēt sevi formā vismaz vienu, divas reizes nedēļā uzspēlējot hokeju. Savukārt daudz nopietnākā līmenī hokeju spēlē abi mani dēli, kas trenējas Dinamo sistēmā, treniņi ir katru dienu, nedēļas nogalēs spēles, izbraukumi, ārzemju turnīri. Kad vien man ir iespējams, es tam visam sekoju līdzi un palīdzu, bet ikdienā, jāsaka paldies sievas vecākiem, kas zēnus izvadā pa treniņiem un pieskata arī mazo meitiņu, kas ir vēl pavisam maza.
Prieku sagādā arī ceļošana un vismaz divreiz gadā ar ģimeni cenšamies izbraukt ārpus Latvijas, tad gan atslēdzos no darbiem un baudu atpūtu no sirds. (smaida)

Jūsu novēlējums Jaunajā gadā darbiniekiem, klientiem, partneriem un konkurentiem.

Nākamais gads nesolās būt viegls, ekonomikas rādītāji liecina, ka gaidāms grūts periods, tāpēc Onninen darbiniekiem, klientiem un partneriem novēlu lielu izturību, bet konkurentiem prasmi vēl vairāk cienīt vienam otru.

Paldies par sarunu!

 

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

About 4 hours ago
Re: Koka karkasa māja savām rokām... https://t.co/yqHSmsIizD
About 4 hours ago
Re: Dziļurbuma sūkņa izvēle https://t.co/3myi0hj6kq
About 5 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com