Neskrien ratiem pa priekšu

Cilvēkiem Latvijā, taču ne tikai Latvija ir vēlme dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Ar saukļiem – dzīvojam tikai vienu reizi vai vēlos dzīvot labi jau šodien, tiek pamatota izvēle aizņemties naudu visdažādākajiem mērķiem. Ir situācijas, kad kredītu ņemšana ir attaisnojama, piemēram, jālabo auto, lai ar to nokļūtu uz darbu, veselības problēmas, izglītības vajadzības vai komercdarbības attīstīšana. Vairumā gadījumu aizņemšanās gan ir vairāk pamatota uz vēlmi iepirkt preces un pakalpojumus bez kuriem var pilnībā iztikt. Ja nevari atļauties iegādāties kādu mantu, tas nenozīmē, ka uzreiz vajag aizņemties. Iespējams, daudz prātīgāk un arī vērtīgāk ir atlikt katru mēnesi noteiktu naudas summu un nopirkt šo preci bez kredītiem. Solījums piešķirt bezprocentu kredītu var būt mānīgs, jo reizēs, kad rodas problēmas ar maksātspēju klientam ir jāturpina segt ikmēneša maksājumi. Ja maksājumi netiek veikti vairākus mēnešus, pastāv risks zaudēt preci, palikt parādā un vēl sabojāt savu kredītvēsturi.

Ja plāno aizņemties, izvērtēt, ko darīsi, ja nevarēsi segt parādu. Vai tuvinieki, draugi, radi spēs izlīdzēt vai arī varēsi pārdot kādu no vērtslietām, lai segtu parādaistības. Godīgas atbildes uz paša uzdotiem jautājumiem ir vienmēr būtiskas, sevišķi lēmuma pieņemšanas sākumposmā. Saprotot, ka nespēj kaut ko atļauties iegādāties nevajag sākt sevi žēlot. Var pienākt brīdis, kad atteikšanās no aizdevuma var šķist dzīves labākais lēmums.

Lielāks ne vienmēr ir labāks

Praktiski ikviens latvietis (ar retiem izņēmumiem) sapņo par savu māju pierīgā vai laukos. Ja vecāki vai vecvecāki nespēj šo sapni piepildīt, tad atliek rīkoties saviem spēkiem un ar izdomu. Aizņemšanās ne vienmēr ir labākais veids, kā tikt pie mājas, neskatoties uz komercbanku apgalvojumiem. Par spīti īpašumu cenu straujam pieaugumam joprojām ir varianti, kā dabūt māju bez kredītiem ar salīdzinoši mazu piepūli. Visi šie varianti prasa personīgu iniciatīvu un liek kopt cilvēcīgās attiecības, taču var palīdzēt ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus tūkstošus eiro.

Pirms pieņemt lēmumu par mājas iegādi, vienmēr ir vērts izmēģināt, vai Jūs vispār spējat parūpēties par māju un, vai Jums patīk dzīvot mājā ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Kļūstot par mājas saimnieku, Jūs vienlaikus kļūstat par apsaimniekotāju, sētnieku, sagādnieku un nereti arī santehniķi vienā personā. Ja kādu no šiem amatiem atmetīsiet, pastāv iespēja, ka nāksies šķirties no papildus naudas līdzekļiem.

Vai laiks ir svarīgāks par izmaksām

Kredītu devēji savā starpā mēdz sacensies ar solījumiem par to, kurš ātrāk izsniegs naudas aizdevumu. Daži kreditori sola aizdot naudu dienas laikā, citi nedēļas, bet citi desmit minūšu laikā. Vairumā gadījumu darbojas sakarība – jo ātrāks kredīta piešķiršanas laiks, jo augstākas būs pakalpojuma izmaksas. Šī iemesla dēļ ir vērts izvērētet, vai salīdzinoši nelielais laika ietaupījums ir vērtīgāks par papildus izmaksām. Nenoliedzami, būs reizes, kad steidzami vajag naudu un katra minūte ir no svara, bet, cik ir šādas situācijas un vai tiešām risinājums ir vajadzīgs tūlīt un tagad?

Līgums ir svarīgs

Lasīt līguma noteikumus ir garlaicīgi, taču tas ir jādara. Nereti tieši līguma beigu daļā vai ar maziem burtiem pa vidu ir iekļauti būtiskākie nosacījumi. Savstarpējās attiecības situācijās, kad klientam rodas problēmas ar parāda atmaksu ir pats būtiskākais līguma punkts. Soda naudas apmērs, iespēja pagarināt līguma termiņu, kredītbrīvdienu saņemšanas procedūra, klienta tiesības un pienākumi – tas viss ir būtiski, taču kļūst kritiski svarīgi reizēs, kad rodas problēmas ar savlaicīgu ikmēneša maksājumu segšanu. Vērts arī pieminēt, ka daudzas bankas līgumos iekļauj punktu, kas paredz atteikuma tiesības situācijās, kad pret klientu tiek vērsta parāda piedziņa. Praksē tas nozīmē, ka savlaicīgi nenomaksāts rēķins vai patēriņa aizdevums var būt par pamatu, lai banka atkāptos no līguma un prasītu nomaksāt visu kredīta summu viena mēneša laikā.

Vairāk www.onecredit.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas https://t.co/nS0awfoRFj
About 11 hours ago
Re: Pamati - FIBO vs betona https://t.co/cu2RB2xftC
About 11 hours ago
Re: Pamati - FIBO vs betona https://t.co/0QI9WzIrdU
About 11 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker