Kā nekļūdīties, iegādājoties koka terases dēļus

Terases dēļu piedāvājuma klāsts ir visnotaļ plašs. Ja esat izlēmis par labu dabīga koka terasei, informēsim par lietām, kam būtu jāpievērš uzmanība, lai nebūtu jānožēlo sava izvēle un terase kalpotu ilgi un laimīgi. Ieskatam piedāvājam īsu pārskatu par populārākajiem pieejamajiem veidiem.

Sibīrijas lapegle – koksne cietāka nekā priedei un eglei, nav nepieciešama augstspiediena impregnēšana, bet tā tik un tā jāapstrādā ar kādu no koksnes aizsardzības līdzekļiem āra darbiem (piemēram, terases eļļu), lai saglabātu skaistu virsmas toni un terases ilgmūžību. Apstrāde ieteicama katru vai katru otro sezonu atkarībā no terases novietojuma.

Daudzi izvēlas priedes koka terasi, un ne velti! Pareizi impregnētai priedei būs viscaur piesūcināta aplievas koksne, vienkāršiem vārdiem sakot – viss dēlis, izņemot serdes daļu, ja tāda ir. Pa aplievu koks transportē ūdeni un minerālvielas ar cukuriem, tāpēc tā ir kukaiņu un sēnīšu barības avots. Aplieva bojājas ātri un dabiskā veidā savas īpašības var saglabāt nosacīti īsu brīdi. Taču, salīdzinot ar kodolkoksni, aplievā ir iespējams iespiest impregnēšanas šķidrumu, kas var būtiski uzlabot tās noturību pret kaitēkļiem un mikroorganismiem. Kodolkoksne ir cieta, tajā ir ekstraktvielas un tannīni, un to pēc būtības nav nepieciešams impregnēt.

Terasi ir iespējams izgatavot arī no egles koka. Tās koksnes fizikālo īpatnību dēļ žāvētā zāģmateriālā nav iespējama dziļā impregnēšana, tāpēc tiek nodrošināta apstrāde ar impregnēšanas šķīdumu tikai ārējā 3 mm zonā.Lai impregnēta koka terase saglabātu glītu skatu un kalpotu ilgāku laiku, to vēlams katru vai katru otro sezonu atkārtoti apstrādāt ar kādu koksnes aizsardzības līdzekli ārdarbiem.

Aktīvā viela ir bezkrāsaina – zaļais vai brūnais krāsas pigments ir pievienots, lai dēļa šķērsgriezumā varētu redzēt, cik dziļi apstrādes procesā ir notikusi aplievas piesūcināšana.

Zāģmateriālu ražotājs, kurš veic impregnēšanas procesu atbilstoši starptautiski atzītām prasībām un ir sertificēts, ir atbildīgs un klientam piedāvās tikai sertifikāta prasībām atbilstošu materiālu, jo nesīs atbildību par pārdoto materiālu daudzu gadu garumā, ja materiāls tiek atbilstoši ekspluatēts un kopts. Turpretī ražotājam vai tirgotājam, kam nav attiecīga sertifikāta, pēc pircēja pieprasījuma ir jāveic kontrolzāģējums kādā no izvēlētajiem dēļiem, lai pārliecinātos par to, ka dziļās piesūcināšanas process ir veikts pareizi.

Meklējiet un izvēlieties savu terasi, mēs varam palīdzēt!E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
www.latviatimber.lv
Facebook.com/sialatviatimberinternational/

 

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Koka pārseguma pīrāgs https://t.co/TaZKHJ557Z
About 7 hours ago
monolītā josla - kļūdu noteikšana un novēršana https://t.co/cA6zW9PPp2
About 7 hours ago
Re: Koka pārseguma pīrāgs https://t.co/BWqIY7a6Uo
About 7 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com