Pirms jebkuras noliktavas būvēšanas nepieciešams veikt secīgu projektēšanu

Pirms domāt par plauktu integrāciju noliktavas ēkā, būtu jāapzinās līdz tam veicamie, nepieciešamie darbi, kā arī to secība. Jo secīga projektēšana palīdzēs izvairīties no dažādām kļūdām un liekiem izdevumiem, kādi var rasties pārpratumu gadījumā. Tādēļ pirmais, ar ko sākt noliktavas projektēšanu, ir izplānot loģistikas tehnoloģiju, kāda tiks izmantota preču aprites nodrošināšanai.

Galvenie noliktavas raksturlielumi
Nākamais solis būtu konkrētas plauktu sistēmas izvēlēšanās, kam seko tehnikas veidu izvēlēšanās, un kā pēdējais – attālumu starp ēkas nesošajām kolonnām noteikšana. To nosaka fakts, ka viens no svarīgākajiem raksturlielumiem noliktavā būs plauktu eju platums, un tas ir tieši saistīts ar kolonnu atrašanās vietām. Integrējot plauktus noliktavā, nedrīkst aizmirst ne tikai par eju platumiem, bet arī par paredzamajām brīvajām zonām, kur plaukti neatradīsies. Tās ir ļoti svarīgas, lai nodrošinātu iespēju darbam ar precēm – preču pieņemšanu, komplektēšanu un izdošanu.

Ļoti svarīgs ir arī gaidāmās noliktavas plānotais augstums. Viennozīmīgas atbildes par to, kāds ir optimālais noliktavas augstums, nav. Jo augstāka būs noliktava, jo, iespējams, tā būs ietilpīgāka un izmaksas, rēķinot uz vienu palešu vietu, būs zemākas, taču kopējās izmaksas pieaugs, un arī noliktavas preču apgrozījums būs sarežģītāks un grūtāks, bet tehnoloģijas, kādas būs nepieciešamas preču aprites nodrošināšanai lielākā augstumā, prasīs lielākus izdevumus. Tādēļ vieni dod priekšroku 5 m augstām noliktavām, bet citi izvēlas augstākus risinājumus. Katrs gadījums jāvērtē atsevišķi.

Palešu plauktus nevar uzskatīt par mēbelēm
Būvējot noliktavu, jāņem vērā plauktu slodze, ko tie rada uz grīdām, jo plauktu radītās slodzes, it sevišķi augstu noliktavu gadījumos, ir visai ievērojamas. Tādēļ, projektējot noliktavu, šis jautājums būtu jāsaskaņo ar plauktu speciālistiem. Un viss augstāk minētais rada secinājumu, ka palešu plaukti nevar tikt uzskatīti par mēbelēm, bet gan iekļaujas darba aprīkojuma kategorijā. To nosaka, pirmkārt, fakts, ka plaukti ir ļoti noslogoti (iztur slodzes līdz pat 1,5 tonnai uz 1 palešu vietu jeb 20 tonnām uz 1 plauktu sekciju (kas ir 3 m gara, bet augstumā šī konstrukcija var sasniegt 17 metrus)). Otrs fakts slēpjas apstāklī, ka plaukti ir pastāvīgi pakļauti intensīvai un biežai slodžu maiņai, kas rada elastīgas deformācijas.

Plauktu ekspluatāciju nosaka konkrēts standarts
Plaukti ir ražoti no plānsienu tērauda konstrukcijām ar samērā precīzi aprēķinātām materiālu īpašību robežvērtībām, tādēļ, pie nonākšanas saskarē ar kraušanas tehniku (piemēram, pārāk tuvu vai neuzmanīgi piebrauc iekrāvējs u.tml.), rodas plauktu papildu deformācijas, vienkārši – ikdienas nolietojums, kas ar laiku var summēties un pārvērsties jau bīstamā nolietojumā – bojājumā. Tādēļ ar laiku rodas potenciālu bojājumu riski, un, lai tos jau laicīgi pamanītu un novērstu, plauktu ekspluatācijā tiek piemērots standarts LVS EN 15635, kas nosaka plauktu ekspluatācijas nosacījumus (kādi drošības elementi plauktiem nepieciešami, kādām informācijas slogojuma plāksnītēm jābūt uz plauktiem – par pieļaujamām slodzēm, par to, ka lietotājs jāinformē par pareizu izmantošanu un slogojuma nosacījumiem, par patvaļīgas pārbūves un bojājumu novēršanu, u.c.).

Šis pats standarts nosaka arī to, ka plauktiem reizi gadā nepieciešams veikt profesionāļu pārbaudes, kas pārbaudīs, vai uzņēmumā tiek pareizi uzglabātas paletes, tiks laicīgi pamanītas sistemātiskas uzglabāšanas kļūdas, patvaļīgas montāžas gadījumi, notiks dažādu bojājumu atklāšana, kā arī tiks sniegti ieteikumi darba drošības uzlabošanai un dažādas konsultācijas.

Nobeigumā jāpiebilst, ka plaukti ir reāls drauds, jo ir bijuši dažāda mēroga nelaimes gadījumi, ko izraisījusi plauktu sabrukšana. Tā var būt gan lokāla, kad sabrūk tikai kāda plauktu sekcija, gan ir iespējama pat visas noliktavas sabrukšana pēc ķēdes reakcijas jeb domino efekta principa, ar traģiskām sekām. Tāpēc noliktavu plauktiem nepieciešams veltīt tiem pienākošos vērību un nevar attiekties pret tiem kā pret parastām mēbelēm.

Uzņēmums Jungheinrich ir Eiropas vadošais noliktavas tehnikas un uzglabāšanas tehnoloģiju ražotājs. Jungheinrich sniedz profesionālas konsultācijas noliktavas plauktu un uzglabāšanas loģistikas jomā, saplānojot visizdevīgāko un piemērotāko uzglabāšanas veidu. Jungheinrich piedāvā visu veidu palešu plauktus, veic to uzstādīšanu, kā arī plauktu ikgadējās pārbaudes.

Vairāk informācijas:
Jungheinrich Lift Truck SIA
Rītausmas 23,
Rīga, LV 1058
Phone: +371 67813 913
Fax: +371 67813 911
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.jungheinrich.lv

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Vai kādam ir majaslapa/blog? https://t.co/FSU4GX9u0p
About 8 hours ago
About 18 hours ago
About 18 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker