Pareizi ierīkota skaņas izolācija pasargās no trokšņiem

Dzīvojot laikā, kad nav iespējams ietekmēt, vai aiz mājas ierastās pļavas vietā pēc laika neparādīsies šoseja, ražotne vai sporta laukums, un vai kaimiņos nedzīvos topošais pianists, ir vērts parūpēties par to, lai ēka būtu pēc iespējas trokšņu necaurlaidīgāka. Tam palīdzēs atbilstoši skaņas izolācijas materiāli. Ēku projektētāju un būvētāju rokās ir visas iespējas savu klientu mājas padarīt ērtas, komfortablas un pasargātas no trokšņiem.

Lai risinātu pieaugošā trokšņa piesārņojuma problēmas ēkās, izolācijas materiālu ražotājs Paroc ir izstrādājis speciālus produktus efektīvai starpsienu un grīdu izolācijai. Jaunās plāksnes PAROC Sonus ir izveidotas skaņas izolācijai tieši starpsienām dzīvojamās un komerciālās ēkās. Vispārīgiem mērķiem ir radītas starpsienu plāksnes PAROC eXtra, kas ir ieteicamas daudz prasīgākiem un sarežģītākiem skaņas izolācijas risinājumiem. Grīdām un starpstāvu trokšņu mazināšanai izmantojamas soļu trokšņu izolācijas plāksnes PAROC SSB 1 un PAROC SSB 2t.

Gaisa un trieciena trokšņi

Ēkās dominē divu veidu trokšņi: gaisa skaņas un trieciena trokšņi. Gaisa skaņas trokšņi rodas tieši gaisā, piemēram, kad cilvēki runā vai strīdas, tā ir TV vai radio skaņa vai ventilācijas dūkoņa.  Lai novērtētu gaisa skaņas izolācijas risinājumu efektivitāti, tiek lietots skaņas samazinājuma indekss Rw, kura vērtība tiek izteikta decibelos. Indeksa vērtība norāda, cik efektīva ir gaisa skaņas izolācija starp istabām. Jo augstāka ir šī vērtība, jo labāk ēkas sienas absorbē gaisa skaņas trokšņus.
Trieciena troksnis rodas, kad pret virsmu tiek sists ar kādu objektu un skaņa izplatās starp ēkas stāviem. Visbiežāk šāds troksnis sadzīvē rodas no kaimiņu staigāšanas vai bērnu skraidīšanas telpās augstākajos stāvos. Trieciena trokšņa izolācija tiek izteikta ar L‘n,w indeksu, kas arī tiek mērīts decibelos. Jo zemāka tā vērtība, jo labāk nodalījums grīdas aizsargā pret trieciena trokšņiem.

Ēku atbilstību skaņas un trokšņa izplatībai iekšpuses norobežojošās konstrukcijās nosaka LBN 016-15 Būvakustika.

Starpsienu izolācija gaisa skaņas trokšņu slāpēšanai

Starpsienas kalpo ne tikai kā ēkas sadalītājs, bet arī novērš skaņas izplatīšanos telpās un ugunsgrēka gadījumā pasargā ēku no uguns izplešanās.
Mūsdienās vispopulārākais starpsienu veids ir ģipškartona konstrukcijas. Tās tiek veidotas no ģipškartona rāmja, kas tiek pildīts ar akmens vati. PAROC ir izstrādājis divus izolācijas materiālus efektīvai starpsienu izolācijai. Jaunās plāksnes PAROC Sonus lieto skaņas izolācijai starpsienām gan dzīvojamās, gan komerciālās ēkās. Starpsienu plāksnes PAROC eXtra ir ieteicamas daudz prasīgākiem un sarežģītākiem skaņas izolācijas risinājumiem.
PAROC Sonus ir nedegošas akmens vates plāksnes, kas radītas starpsienu skaņas izolācijai, un ir ērti lietojamas. Šīs elastīgās plāksnes viegli iegulst gan metāla, gan koka sienu profilos. Ekspluatācijas laikā akmens vates izolācijas produkti nesaraujas un neizplešas, bet saglabā savas dimensijas, tāpat kā savas izolācijas un ugunsnoturības īpašības.
paroc

Attēls: Skaņas izolācija starpsienām

Grīdu izolācija

Grīdas plāksnēm, kas sadala stāvus gan dzīvojamās, gan komerciālās ēkās, kurās uzturas cilvēki, jānodrošina efektīva triecienu un gaisa trokšņu absorbcija.
Dzelzsbetona konstrukcijās gaisa trokšņus absorbē pati grīdas plātne, bet trieciena trokšņu absorbcijai tiek lietotas Paroc SSB 1 plāksnes. Tās ir nedegošas, slodzes izturīgas akmens vates plāksnes ar perfektām trieciena trokšņa absorbcijas īpašībām. PAROC SSB 1 soļu trokšņa skaņas plāksnes tiek uzstādītas uz smilšu vai smalka keramzīta pildījuma slāņa. Atkarībā no dizaina šāds slānis tiek lietots arī cauruļu, vadu u.c. izolācijai.

Lai aizsargātu trieciena skaņas plāksnes no deformācijas, pa tām staigājot, plākšņu uzklāšanu vajadzētu sākt no tālākā telpas stūra. Pirms uzklāšanas, pa telpas perimetru nepieciešams izlikt vertikālu apmales joslu no plāksnes PAROC SSB1 sagrieztām sloksnēm. Tās kalpo kā slānis starp grīdas segumu un sienu un starpsienu konstrukcijām. Soļu trieciena skaņas plāksnes nepieciešams uzstādīt bez spraugām, pēc tam uz tām pa virsu jāuzklāj izlīdzinošais slānis ar plāksnēm vai jāuzlej betona izlīdzinošā kārta. Tas aizsargā plākšņu instalāciju no birstoša betona vai grīdas seguma iekļūšanas starp plākšņu spraugām. Dzelzsbetona kārtai vai segumam ir jābūt vismaz 50 mm biezumā ir jābūt uzklātam uz atdalošā slāņa, un tas kalpo kā pamats grīdas segumam.

Karkasa, moduļa un citu celtņu koka starpstāvu posmiem jānodrošina pienācīga izolācija gan pret gaisā pārraidītu skaņu, gan trieciena troksni. Šajā gadījumā nepieciešams izmantot jauktu risinājumu - PAROC Sonus vispārīgās izolācijas plāksnes izolē pret gaisā pārraidītu skaņu, bet izolāciju pret trieciena troksni nodrošina īpaši izstrādātas soļu trokšņa plāksnes PAROC SSB 2t. PAROC SSB ir nedegoša un slodzi nesoša akmens vates soļu trokšņa plāksne, kas paredzēta trieciena trokšņa izolēšanai "peldošo grīdu" konstrukcijās.

PAROC Sonus izolāciju, kas radīta skaņas izolācijai starpsienās, uzstāda starp slodzi nesošām koka sijām, pārliecinoties, ka starp sijām un plāksnēm, kā arī starp pašām plāksnēm nerodas spraugas vai atstarpes. Uz slodzi nesošām sijām jāuzliek atbalsta plāksne (OSB, saplāksnis), kas atbalsta PAROC SSB 2t soļu trokšņa starpstāvu plāksnes. Virs šī izolācijas slāņa tiek uzklāta līdzena pamatne, plāksnes vairākos slāņos, lai uz tās montētu un atbalstītu "peldošo grīdu" un grīdas seguma materiālu.
paroc

paroc

Attēli: Skaņas izolācija grīdām

Paroc risinājumi skaņas izolācijai: http://www.paroc.lv/risinajumi-izstradajumi/risinajumi/skana

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: dēļu grīdas ielikšana https://t.co/iafvhGVm5x
About 3 hours ago
dēļu grīdas ielikšana https://t.co/zwMKo1fs6r
About 3 hours ago
Re: Cik daudz vates? https://t.co/sjeB9vOPdD
About 11 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com