Kā nodrošināt vislabāko terašu aizsardzību?

Visātrāk nodilst un noveco virsmas, kas ir pakļautas lielai un pastāvīgai slodzei – koka terases, dažādas kāpnītes, laipas u.c.

No šādām virsmām jebkurš apdares materiāls ātrāk nodilst, arī eļļa ātrāk aizplūst, tādēļ tās prasa biežāku eļļošanu. Taču veikt atkārtotu eļļošanu ir nesalīdzināmi ātrāk, vieglāk un lētāk nekā, piemēram, krāsošanu. Plēvi veidojoši materiāli ātri sāk plaisāt un lobīties, turklāt to dara nevienmērīgi, kas ne tikai sabojā terases izskatu, bet bojājumu vietās arī pakļauj koku apkārtējās vides graujošajai iedarbībai. Līdz ar to pēc kāda laika visa terases virsma ir vienos plankumos – kur vairāk, kur mazāk bojāta. Eļļa noveco lēnām un vienmērīgi, līdz ar to nekādus nepatīkamus kontrastus nerada.

Terašu eļļošanai tiek piedāvātas īpaši izturīgas eļļas
Lielās noslodzes dēļ terašu eļļošanai tiek ražotas sevišķi noturīgas un kvalitatīvas eļļas, kas arī atbilst minētajiem eļļošanas biežuma kritērijiem no reizes gadā līdz reizei 4 gados. Labus risinājumus šajā ziņā piedāvā Somijas krāsu ražotājs Tikkurila. Vietās, kur noslodze koka virsmai būs vislielākā, eļļošanu vajadzēs veikt biežāk, bet citur, kur tā mazāka, - retāk. Ja terase atrodas zem nojumes, kur ir pasargāta no nokrišņiem, tad eļļa kalpos ilgāk, kā arī tad, ja netiek pārāk noslogota. Pašu eļļošanu, ja tā tiek veikta reizi gadā, vislabāk veikt pavasaros, sausā laikā, un tad visu vasaru koka virsma izskatīsies kā jauna. Eļļu terasēm uzklāj līdzīgi kā kurpju smēri apaviem vai aizsargkrēmu rokām – pēc vajadzības.
   

Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila

Eļļa labi noderēs arī dārza mēbelēm
Dārza mēbeles ir vēl viens populārs eļļas pielietojuma veids, jo cilvēki arī tās vēlas redzēt skaistas, izskatīgas un dabiskas. To eļļošana ir viegla un vienkārša, parasti to veic reizi 1 – 2 gados, arī pavasaros. Tāpat eļļošanu var izmantot arī dažādām citām nelielām koka būvēm – lapenītēm, puķu kastēm u.tml. Vienīgi speciālisti neiesaka izmantot eļļošanu lielākām būvēm, piemēram, divstāvu vasarnīcām u.c., kur varētu būt zināmas grūtības ar tikšanu klāt un regulāru aizsargslāņa atjaunošanu.

Tonējamās eļļas dod papildu dizaina iespējas un lielāku izturību
Mūsdienās var iegādāties arī eļļas, ko iespējams tonēt dažādos toņos. Šādām eļļām tiek piejaukts klāt noteiktas krāsas pigments, kas ne tikai ietonē virsmu vēlamajā tonī, bet arī dod eļļai papildus izturību. Var lietot arī bezkrāsainas eļļas, tomēr tās ir mazāk izturīgas nekā tonētās, un ar šādām eļļām klātas virsmas prasa biežāku atjaunošanu. Labs piemērs tonējamām eļļām ir Tikkurila piedāvātā Valtti Puuöljy. Tā ir tradicionāla eļļa kokam, izmantojama dažādu koka virsmu eļļošanai, tonējama plašā spektrā – sarkana, dzeltena, brūna, melna, zaļa, zila un citos toņos. Tās ekspluatācija prasa eļļas slāņa atjaunošanu apmēram reizi gadā.
Otrs izvēles variants ir speciālā mēbeļu un terašu eļļa, kas ir ar augstāku noturību. Kā uzskatāmu piemēru var minēt Tikkurila ražoto Valtti Kaluste– ja terassiöljy. Tā atšķiras ar to, ka ir jau rūpnieciski tonēta, turklāt ar daudz smalkāka pigmenta piedevu, un ir pieejama 3 dažādos toņos – brūnā, pelēkā un melnā. Savā ziņā tas rada ierobežojumus, taču reizē arī priekšrocības – izmantotais pigments sava smalkuma dēļ rada augstāku noturību. Tā jau ietilpst 1 – 4 gadus ilgā kalpošanas laika eļļu kategorijā.

Savukārt Tikkurila jaunākā terašu eļļa ir Valtti Plus Terassiöljy. Tā ir Somijā ražota jauna veida, ūdens bāzes terašu eļļa, kas satur speciālus pigmentus. Eļļa ir izturīga pret UV staru un laikapstākļu iedarbību. Tā kā eļļa ir ūdens bāzes, tai ir sekojošas priekšrocības – ekoloģiska, videi draudzīgāka un tikpat kā bez smaržas. Atšķirībā no šķīdinātāja bāzes eļļām, pēc šādas eļļas izmantošanas izmantotos instrumentus var mazgāt ūdenī, kas ir daudz ērtāk. Valtti Plus Terassiöljy tiek piedāvāta 3 gatavos toņos – brūnā, pelēkā un melnā.

Uzziniet vairāk par Tikkurila Valtti eļļām

   

Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila
Tikkurila
Tikkurila Tikkurila

 

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas https://t.co/UDleyQ3O42
About 7 hours ago
Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas https://t.co/SL8jFeNdmf
About 8 hours ago
Re: akmens vates lokšņu platums https://t.co/jsnZtO36lq
About 8 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker