Kā nomainīt bīstamu bērnu laukumu pret jaunu?

Šķības un salocījušās šūpoles, betona pamatnes, kas “laužas” ārā no zemes, slīdkalniņi ar satrunējušiem koka soliņiem, nolietoti stieņi – tik nekopti un draudīgi izskatās lielākā daļa pamesto bērnu laukumu Rīgas iekšpagalmos. Daudzas no šīm konstrukcijām, kas uzstādītas vēl padomju laikos, tagad atrodas avārijas stāvoklī. Iedzīvotājiem ir iespēja visu izmainīt un padarīt rotaļu laukumu mūsdienīgu un drošu. Rīga.lv pastāsta kā.

 

Vai jūsu pagalmā ir šāds bīstams bērnu laukums un jūsu mājas iedzīvotāji vēlas to aizvākt, saremontēt vai pat modernizēt? Pirmkārt, nepieciešams noskaidrot, uz kā zemes tas atrodas. Ja teritorija pieder jūsu vai kaimiņu daudzdzīvokļu mājai (nevis uz privātas vai pašvaldības zemes), tad var sākt rīkoties.

Sākumā nepieciešams vērsties pie sava nama pārvaldnieka, lai pārbaudītu bērnu laukuma drošību. Tāpat jābūt gataviem, ka pēc šādas pārbaudes daļa konstrukcijas element var pazust uz visiem laikiem – salauztas vai ļodzīgas šūpoles, dzelzs konstrukcijas vai pussabrukuši koka namiņi.

Jāsaprot, ka jebkurus darbus mājā vai tās teritorijā nodrošina nama pārvaldnieks. Uzdodot pārvaldniekam pārvaldīšanas uzdevumu, dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku pienākums ir nodrošināt šā uzdevuma izpildei nepieciešamo finansējumu. Līdz ar to remontdarbi dzīvojamā mājā un tās piesaistītajā teritorijā var tikt veikti, ja dzīvokļu īpašnieki nodrošina to izpildei nepieciešamo finansējumu. Pārvaldnieks nodrošina dzīvojamo māju uzturēšanu un tehnisko ekspluatāciju, bet lēmumu par veicamajiem darbiem, t.sk. teritorijas labiekārtošanu un remontdarbiem, pieņem dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība.

Šīs prasības attiecas uz tām mājām, kuras apkalpo uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP). Tāpat bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu/izveidi var pieteikt dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība, pieņemot lēmumu kopsapulcē vai aptaujas veidā. Minimālais dzīvokļu īpašnieku balsu skaits, kas nepieciešams, lai veiktu attiecīgos darbus, ir vairāk par pusi – tas ir, 50% +1 balss.
Būtu vēlams, ka visu piesaistīto dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki piedalītos bērnu rotaļu laukuma izveides/atjaunošanas finansējuma nodrošināšanā, līdz ar to būtu nepieciešams vienoties arī ar blakus esošo dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopībām par bērnu rotaļu laukuma izveides nepieciešamību un finansējumu, jo bērnu rotaļu laukums būtu vieta, kur socializētos arī blakus esošo dzīvojamo māju bērni.

Protams, meklēt firmu piedāvājumus ir ļoti sarežģīti. Tāpēc klientiem tiek piedāvāta iespēja uzstādīt bērnu laukumu vai bērnu laukuma elementus mājas pagalmos ar īpašiem noteikumiem, par kuriem sīkāk iespējams izlasīt šeit.

RNP piedāvā iespēju saviem klientiem uzstādīt bērnu rotaļu laukumus un rotaļu elementus dzīvojamo māju pagalmos. Visas konstrukcijas ir kvalitatīvas un atbilst drošības prasībām, ko nosaka Patērētāju tiesību aizsardzības centra izstrādātās vadlīnijas, Preču un pakalpojumu drošuma likums, kā arī ir veidotas no videi un bērniem nekaitīgiem materiāliem. Cenas par rotaļu laukuma elementiem un kompleksiem ir sākot no 430,68 EUR līdz 5398,88 EUR. Ņemot vērā dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kurā norādītas vēlamās rotaļu laukuma konstrukcijas vai komplekts, RNP veic cenu aptauju un pēc aptaujas rezultātu saņemšanas dzīvokļu īpašnieku kopībai iesniedz piedāvājumu ar viszemāko cenu.

riga.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: arhitekta pakalpojumi https://t.co/oTQakxS6hS
About 8 hours ago
Re: Nopuvis sijas gals – ko var darīt? https://t.co/m8PHn1NTOm
About 12 hours ago
Re: Vai visi ķieģeļi zemē/ pazemē izšķīst? https://t.co/PuB0i7m7tz
About 12 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker