Putupoliuretāna siltumizolācija efektīvi noderēs dažādu būvju siltināšanā

 

Putupoliuretāna siltumizolāciju mūsdienās izmanto gan dzīvojamo, gan industriālo ēku siltināšanai. Tas ir ļoti efektīvs siltumizolācijas materiāls, jo ar minimālu svaru un biezumu nodrošina vislielāko izolācijas efektu. Tā ātrā uzklāšana, iespēja vienlaidus (bez salaiduma vietām) izolēt dažādas sarežģītas konfigurācijas virsmas, izturība pret agresīvu ķīmisku vielu iedarbību un ilgais kalpošanas laiks paver plašas materiāla pielietojuma iespējas.

Putupoliuretānam piemīt ļoti laba siltumizolācijas spēja
Putupoliuretāns (PPU), kā siltumizolācijas materiāls, tiek lietots jau vairākas desmitgades. PPU izgudrots 20. gadsimta 60. gados Vācijā, un tā būtība ir cieta polimēra rašanās straujas ķīmiskās reakcijas laikā no diviem atsevišķiem ķīmiskiem komponentiem, bet putošanos veicina klāt pievienots putošanās aģents. Materiāls veidojas būvobjektā uz vietas – izmantojot augstspiediena putu ģeneratoru, ar kura palīdzību siltumizolācijas materiāls tiek uzsmidzināts uz izolējamās virsmas. Materiāls tiek plaši izmantots būvniecībā visā pasaulē dažādos platuma grādos – gan zemēs, kur tas pasargā no aukstuma, gan arī valstīs, kur ir jānovērš telpu pārkaršana.
Materiāla slēgto poru struktūra (slēgto poru saturs: 92-96%) nodrošina tā zemo siltumvadītspējas koeficientu un to, ka materiāls neuzsūc ūdeni – nesamirkst. Salīdzinājumā ar populārākajiem siltumizolācijas materiāliem putupoliuretānam piemīt viszemākais siltumvadītspējas koeficents (=0,02 W/mK). Tas ir divas reizes zemāks nekā minerālvatei un pusotru reizi zemāks nekā putupolistirolam. Zemais siltumvadītspējas koeficients dod iespēju panākt tādu pašu siltumizolējošo efektu ar mazākiem siltumizolācijas slāņa biezumiem. Attēlā ilustratīvi parādīts dažādu celtniecības materiālu biezuma ekvivalents, ņemot vērā to siltumvadītspēju salīdzinājumā ar 50 mm putupoliuretāna.

PPU nodrošina vairākas būtiskas priekšrocības dažādu ēku siltumizolācijā
Izmantojot uzsmidzināmo putupoliuretānu, viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka neveidojas savienojumu vietas – tiek iegūts vienlaidus izolācijas slānis bez šuvēm. Tas palīdz izvairīties no aukstuma tiltiem un samazina siltuma zudumus, ko ar lokšņu/plātņu materiāliem (atkarībā no konkrētās celtnes) ir ļoti grūti vai pat neiespējami panākt. Izmantojot siltumizolācijā PPU, tiek novērsta arī kondensāta veidošanās, kas atbrīvo no nepieciešamības izmantot pretkondensāta plēves. PPU izolācijas materiāls ir ļoti viegls (blīvums vidēji 30 – 40 kg/m3) – tas nenoslogo ēkas konstrukciju, kas īpaši svarīgi ir dažādu rūpniecisko būvju (angāru, noliktavu u.c.) siltumizolācijā.
PPU piemīt ļoti laba adhēzija ar praktiski visiem būvniecībā izmantotajiem materiāliem – tas stingri pielīp pie jebkura materiāla virsmas. Izolācijas ekspluatācijas temperatūra ir no -50 līdz +140°C.

Uzsmidzināšanas metode ļauj  izolēt vissarežģītākās virsmas
Putupoliuretāna siltumizolācija tiek plaši izmantota gan jaunu ēku būvniecībā, gan esošu būvju rekonstrukcijā. Kā raksturīgākos piemērus PPU izmantošanā var minēt:

  • Dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, tajā skaitā ēku plakanie jumti;
  • Ražošanas ēkas un angāri;
  • Lauksaimniecības būves un lopkopības kompleksi;
  • Rezervuāri un cauruļvadi;
  • Žāvētavas, kaltes un saldētavas.

Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols

Putupoliuretānu var izmantot visa veida ēkām – gan grīdu, gan sienu, gan griestu siltumizolācijai, īpaši izdevīgi uzsmidzināmo PPU ir izmantot uz dažādām sarežģītu formu virsmām, kur citu ieklājamo siltumizolācijas materiālu izmantošana ir apgrūtināta vai pat neiespējama. Toties PPU nodrošina iespēju izveidot augstas kvalitātes vienlaidus izolāciju.

Lejamais PPU palīdzēs nosiltināt mājas ar iebūvētu ventilācijas spraugu
Ēkās, kur sienu veido nesošais mūris un apdares mūris ar gaisa spraugu starp tiem, pirms ēkas siltināšanas būtu nepieciešams aizpildīt šo spraugu ar izolācijas materiālu, jo pretējā gadījumā šī sprauga kalpos kā “skurstenis” siltuma izvadīšanai no telpām. Šādos gadījumos izmanto lejamo putupoliuretānu ar zemu blīvumu (~20 kg/m3) un atvērtām porām. Materiālu gaisa spraugā iepilda šķidrā veidā caur caurumiem ārējā mūrī. Atšķirībā no beramajiem izolācijas materiāliem putupoliuretāna putas laika gaitā nesēžas, tāpat piepildītajā spraugā neveidosies kondensāts. Dažreiz ar šādu siltināšanas metodi ir pietiekami, lai nodrošinātu nepieciešamo ēkas siltumizolāciju, parasti tas atkarīgs no aizpildāmās spraugas platuma. Ja tas nav pietiekams, lai nodrošinātu pilnvērtīgu siltumizolāciju, pēc tam ēkas ārsienu var siltināt tradicionālā veidā no ārpuses.
Nobeigumā var piebilst, ka PPU ir piemērots plakano vai lēzeno jumtu (gk. rūpnieciskām celtnēm) siltumizolēšanai no ārpuses. Šajā gadījumā izmanto augstāka blīvuma PPU (50 – 60 kg/m3) ar labākām mehāniskajām īpašībām. Siltinot plakanos jumtus no ārpuses, tiek iegūts vienlaidus siltumizolācijas slānis, kas vienlaikus pilda arī hidroizolējošās funkcijas. Izolācija ir pietiekami izturīga, lai pa to staigātu, tikai ir jāparedz, ka PPU jāpārklāj ar atmosfēras aizsargpārklājumu. Kā aizsargpārklājumus parasti izmanto elastīgas poliuretāna mastikas, vai arī poliurea klājumu.
Rēķinot izmaksas, jāņem vērā ne tikai paša siltumizolācijas materiāla cena (PPU ir dārgāks kā tradicionālie materiāli), bet visu darbu izmaksas, kas saistītas ar siltināšanu. Daudzos gadījumos, siltinot ēku ar “dārgo” putupoliuretānu, kopējās siltināšanas darbu izmaksas ir zemākas, kā daudziem tradicionāli lietotiem materiāliem.

Vairāk informācijas:
SIA „Ritols”
Dzērbenes iela 27,
Rīga, LV-1006, Latvija
Telefons: +371 67556663
Fakss: +371 67541241
E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.ritols.lv

Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols
Ritols
Ritols Ritols

 


www.ritols.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Ķēdes asināšana https://t.co/zA8PuXkWmh
About 6 hours ago
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu. https://t.co/26f7hSzLiX
About 9 hours ago
Re: vai uzskaites skaitītājs ( liekams uz DIN ) ir viedais? https://t.co/7fa56BYvh4
About 9 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker