Mikroklimata sistēma komercdarbībai paredzētām telpām «Uponor TABS»

 

 Kā liecina zinātniskie pētījumi, apmēram 90 procentus sava laika cilvēki pavada telpās, pie tam lielākoties birojos, nevis mājās. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai tur tiktu nodrošināta veselībai labvēlīga un komfortabla darba vide. Tas, vai cilvēki jūtas labi telpā, lielā mērā ir atkarīgs no tādām acīm neredzamām ietekmēm kā, piemēram, sildīšana un dzesēšana. Tāpēc ir vērts padomāt par vispiemērotāko sildīšanas un dzesēšanas sistēmu, kas ne tikai nodrošinātu maksimāli labāko mikroklimatu un būtu ekonomiska, bet arī būtu pēc iespējas mazāk pamanāma.

 


 Pārbaudīta kvalitāte

Komercdarbībai paredzētām daudzstāvu ēkām uzņēmums «Uponor» piedāvā lielisku risinājumu – termiski aktīvu ēku sistēmu («Thermally-Active Building System» jeb saīsinājumā TABS). Tā ir progresīva kombinēta sildīšanas un dzesēšanas sistēma, kas paredzēta daudzstāvu biroju un komercdarbībai paredzētām ēkām, kā arī muzejiem un bibliotēkām, izstāžu telpām, veselības aprūpes un izglītības iestādēm utt.

Šīs sistēmas uzticamība gandrīz desmit gadu laikā ir pārbaudīta vairāk nekā tūkstoš dažādās valstīs īstenotos celtniecības projektos. Pēdējā gada laikā šī sistēma ir ieviesta arī Lietuvas būvobjektos. 

Telpu mikroklimata sistēma «Uponor TABS» palīdz nodrošināt maksimālu komfortu, lielisku mikroklimatu gan ziemā, kad darbojas sildīšana, gan vasarā, kad telpas tiek dzesētas. Tā ir lēta, lieliski saderīga ar atjaunojamiem enerģijas avotiem un absolūti neierobežo arhitektu radošo brīvību. Kādā ziņā tā ir īpaša?

Kā darbojas «Uponor TABS»?

«Uponor TABS» izmanto betona siltuma masu, ēkas konstrukcijā integrētās sildīšanas un dzesēšanas caurules. Tā griesti, grīda un sienas ir ēkas sildīšanas/dzesēšanas pamats. Iebūvētās caurules aktivizē ēkas masīva betona termiskās slodzes uzkrāšanu un izmantošanu.

Tātad, izmantojot «Uponor TABS», tiek apsildītas un dzesētas ēkas sienu, grīdas un griestu virsmas. Lielāks enerģijas daudzums tiek nodots, sildot grīdu, bet dzesējot – griestiem.  

«Uponor TABS» nav gaisa kondicionēšanas sistēma vai ventilācijas sistēmas aizstājējs, taču tā ir viegli pielāgojama tradicionālajām sildīšanas, dzesēšanas un vēdināšanas sistēmām un palīdz līdz minimumam samazināt parasto tehnoloģisko uzdevumu izpildi. Darbojoties nemanāmi, klusi un bez caurvējiem, tā nodrošina vislabāko mikroklimatu telpās. 

Kādēļ tā darbojas?

Lielās platībās, kādas parasti ir komercdarbībai paredzētās ēkās, ir efektīvi sildīt un dzesēt virsmas. Izmantojot šo paņēmienu, ziemā pietiek uzturēt vēsāku temperatūru, savukārt vasarā telpas var dzesēt mazāk. Tādējādi sarūk arī ekspluatācijas izmaksas.

Efektīvu enerģijas izmantošanu nodrošina darba ūdens vidējā temperatūra – 18-29 °C, kas ir tuva vides temperatūrai. Tā palielinās siltuma avota efektivitāte un ir iespēja izmantot atjaunojamo un bezmaksas dzesēšanas avotu atbilstīgi energoekonomiskiem projektēšanas principiem.

Draudzīga vide

Virsmas sildīšanas un dzesēšanas sistēmas izvēle ir efektīva alternatīva un atjaunojamais enerģijas avots, kas ne tikai var krietni samazināt ekspluatācijas izmaksas, bet arī ierobežot enerģijas patēriņu ēkā, kā arī CO2 emisiju. Eiropas Savienības valstis ir apņēmušās līdz 2030. gadam samazināt CO2 emisiju 40 procentu apmērā salīdzinājumā ar pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu līmeni un sākt vairāk izmantot atjaunojamo avotu ražoto enerģiju. 

«Uponor TABS» ir dabai draudzīga sistēma un palīdz sasniegt šo mērķi. Tieši šī iemesla dēļ citās valstīs nereti izvēlas būvniecības attīstītājus, kas tiecas iegūt LEED, BREEAM un DGNB novērtējumu. Šādam risinājumam ēkas sertifikācijā tiek iegūti papildu punkti.

Iepriecinājums arhitektiem un patērētājiem

Sistēmai «Uponor TABS» vajadzētu pievērst uzmanību arī arhitektiem. Šī sistēma ir pilnībā neredzama. Visas sildīšanas un dzesēšanas caurules ir integrētas pašā ēkas konstrukcijā – pārseguma plāksnēs, tādēļ netiek bojāts izskats un ierobežota brīvība, veidojot interjera dizainu.

Turklāt šāda sistēma palīdz iegūt vairāk telpas. Tā kā caurules jau ir integrētas pārseguma plāksnēs, nevajag papildus sekot katrai caurulei un uzstādīt ierīces, ko parasti cenšas paslēpt zem piekaramajiem griestiem. Nav nepieciešams izmantot piekaramos griestus, un ēkas konstrukcijai vajag mazāk būvmateriālu.

Izmantojot «Uponor TABS», atšķirībā no citām sistēmām telpu ietilpība nesamazinās, un, ja ēkā ir padsmitiem stāvu, ir pat iespējams iegūt visu papildu stāvu!

Bez tam «Uponor TABS» garantē nemanāmu komfortu patērētājiem. Tā ir klusa sistēma ar minimālu gaisa konvekciju un nodrošina optimālu temperatūras uzturēšanu. Tās darbības laikā neveidojas putekļi un caurvēji, tātad tiek nodrošināts veselībai labvēlīgs mikroklimats.  

Iepriekš plānota taupīšana 

Pretstatā tam, ko varētu domāt, «Uponor TABS» nav dārga sistēma. Galu galā konstrukcijas lietās caurules ir no plastmasas, tātad būtībā tās nav dārgas. 

Investīcijas un apsaimniekošanas izmaksas samazina arī tas, ka sistēmai lietojams mazāks daudzums sildīšanas un dzesēšanas iekārtu.

Tomēr svarīgi atcerēties, ka šī sistēma jāprojektē vēl pirms ēkas celtniecības, jo visām caurulēm, kā minēts, jābūt uzstādītām pašos pārsegumos. Ja plāksnes tiek izgatavotas rūpnīcā, caurules tiek izlietas tur. Grīdu lejot objektā, caurules jāuzstāda grīdas ierīkošanas laikā, nevis pēc tam.

Protams, «Uponor TABS» ir iespējams uzstādīt arī vēlāk, taču tas ir saistīts ar papildu izmaksām. Turklāt, ieviešot sistēmu vēlāk, iespējams, nevarēs to izkārtot tā, ka tā pati cauruļvadu sistēma nodrošina sildīšanu un dzesēšanu divos stāvos: apakšējā – griestus, bet augšējā – grīdu. Tādā gadījumā būtu jāparedz divas sistēmas, bet tas nedotu iespēju nedz ietaupīt naudu, nedz vietu ēkā.

Tomēr, visu izdarot savlaicīgi, «Uponor TABS» iepriecina ar ekonomiskumu. Taupīšana sākas ar būvniecības posmu un turpinās visu ēkas ekspluatācijas laiku. Un pats svarīgākais, tas vienmēr ļaus justies lieliski.

«Uponor TABS» priekšrocības:

 • Nelielas montāžas izmaksas: tā kā ir mazāk dzesēšanas un sildīšanas iekārtu un mazāki gaisa kondicionēšanas apjomi, lai nodrošinātu higiēnu, ietaupījums ir apmēram 30-50 procenti. 
 • Nelielas tehniskās uzraudzības un darba izmaksas. Salīdzinājumā ar tradicionālajām gaisa kondicionēšanas sistēmām ietaupījums ir līdz 50 procentu apmērā!
 • Rūpnīcā izgatavoti konstruktīvie risinājumi garantē ātru montāžu un uzlabotu kvalitātes kontroli.
 • Lieliski piemērots risinājums atjaunojamiem enerģijas avotiem.
 • Ideāli atbilst mūsdienīgām ēkām, efektīvi izolētām un aizsargātām no saules iedarbības.
 • Potenciāli zemāks ēkas augstums un mazāks materiālu patēriņš, nav nepieciešami piekaramie griesti.
 • Neredzama sistēma, kas nodrošina maksimālu brīvību arhitektūras un interjera dizaina risinājumiem.
 • Ļauj novērst «slimās ēkas sindromu». «Uponor TABS» nerada troksni, caurvēju un putekļus.

Sistēma «Uponor TABS» ir paredzēta dažāda tipa ēkām:

 • biroju un komercdarbības ēkām;
 • muzejiem un bibliotēkām;
 • izstāžu telpām;
 • veselības aprūpes iestādēm;
 • izglītības iestādēm.

 

Sistēmas prezentācijas video>>

Montāžas process >>

Objekti, kuros ir izmantota sistēma «Uponor TABS» >> 

Brošūra >>

 

 

Uponor
Uponor Uponor
Uponor
Uponor Uponor
Uponor
Uponor Uponor
Uponor
Uponor Uponor

 

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Ķēdes asināšana https://t.co/zA8PuXkWmh
About 6 hours ago
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu. https://t.co/26f7hSzLiX
About 9 hours ago
Re: vai uzskaites skaitītājs ( liekams uz DIN ) ir viedais? https://t.co/7fa56BYvh4
About 10 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker