Progresīvas rūpnieciski izolētu cauruļu sistēmas — uzstādītāju racionāla izvēle

Lietotāju novērtējums: 0 / 5

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Attēlā: Uponor Ecoflex cauruļvadi

Ātra un vienkārša montāža, uzticamība, ilglaicīga ekspluatācija — tādas lokano izolēto cauruļu sistēmu īpašības nosauc speciālisti. Energoefektīvu būvju celtniecībā ne mazāk svarīgi argumenti ir enerģijas zudumu maksimāla samazināšana un iespēja izmantot alternatīvus enerģijas avotus. Pieredze saistībā ar sasalušām un pārplīsušām caurulēm ļauj novērtēt to, ka no plastmasas izgatavotās izolētās caurules ir salizturīgas, neietekmē ūdens kvalitāti, ir izturīgas pret koroziju un eroziju un tās var montēt bez savienotājuzmavām un kompensatoriem.

Risinājums gan rūpnieciskām ēkām, gan privātmājām

Kā liecina daudzi inženiertehniskie risinājumi, siltumenerģijas pārvades metožu uzlabošanai ir prioritāra nozīme, lai nodrošinātu uzticamu ēkas termisko aprēķinu un efektīvu sistēmas darbību. Mūsdienīgām vietējām siltuma sadales sistēmām (angļu valodā LHD – Local heating distribution), ko nodrošina izolētas caurules, jāapmierina visstingrākās drošības, uzticamības, izturības un efektivitātes prasības. Turklāt tirdzniecības un rūpniecības ēkās aizvien aktuālākas kļūst arī dzesēšanas sistēmas.

«Uponor» rūpnieciski izolēto cauruļu sistēma  ir paredzēta aukstam un karstam ūdenim, kā arī siltuma un dzesēšanas nodrošināšanai ēkā. «Uponor» izolēto cauruļu sistēma «Ecoflex» sastāv no vienas, divām vai četrām caurulēm vienā apvalkā kopā ar visiem nepieciešamajiem piederumiem – sadalītājiem, savienotājiem, uzgaļiem utt..

Standarta ražošanas ēkās siltumapgādes maģistrāles ierīko gar ēkas griestiem, taču šādi risinājumi negatīvi ietekmē celtnes konstrukcijas, bez tam noteikti jāatrisina savienojuma vietu drošības problēma. Uzņēmums «Uponor» piedāvā risinājumu, izmantojot lokanās caurules «Ecoflex Thermo». Zem zemes uzstādāmas maģistrāles: šāds risinājums ir drošs, turklāt vajag mazāk cauruļu. Svarīgi ir tas, ka montieriem darbs ir kļuvis krietni vienkāršāks un darba apjoms samazinājies – šo cauruļu uzstādīšanai nav nepieciešami speciāli darbarīki un pretstatā metāla caurulēm plastmasas caurules nav jāmetina vai papildus jāizolē.

1. attēls Uponor Ecoflex struktūra

«Uponor» izolētajām caurulēm ir mazāks liekuma rādiuss, tāpēc, ierīkojot trases, ir vieglāk izvairīties no šķēršļiem un stūriem, nav nepieciešamas dziļas tranšejas, caurules vieglāk pievienot pie ēkas ievada. Elastīga sistēma nodrošina ātru montāžas procesu un samazina izmaksas.

 

 2. attēls Uponor Ecoflec PEX izolācija


Produktu klāsts

Labas cauruļu sistēmas pazīme ir daudzpusīgums. Sistēmu veido tikai daži komponenti, taču to var izmantot dažādām jomām. «Uponor» izolēto cauruļu klāsts ietver gan sistēmas, kas ir paredzētas dzeramā ūdens apgādei attālām un mazapdzīvotām vietām, privātmājām un saimniecībām. Produktu klāsts ir sadalīts 4 segmentos: caurules «Thermo», caurules «Aqua», caurules «Quattro», caurules «Supra Plus».

 

 3. attēls Uponor Ecoflex produktu klāsts

Caurules «Uponor Ecoflex Aqua», kas ir paredzētas karstā ūdens apgādes sistēmām, veido viena caurule apvalkā vai divas caurules – padevei un cirkulācijai. Ja ir nepieciešamas lielāka diametra caurules, jāizmanto divas atsevišķi.

Caurules «Uponor Ecoflex Thermo», kas ir paredzētas siltumapgādes sistēmām, tāpat veido viena vai divas (padeves un cirkulācijas) caurules vienā apvalkā. Šīs caurules tiek izgatavotas ar skābekļa difūzijas barjeru, kas palīdz novērst koroziju. Cauruļu unikālā struktūra – lokana gofrētā virsma un slāņainā konstrukcija – palīdz novērst enerģijas zudumus, izturēt lielas slodzes un augsnes spiedienu.

«Uponor Ecoflex Quattro» ir apkures un karstā ūdens apgādes caurules. Apkures caurules tiek izgatavotas ar skābekļa difūzijas barjeru. Rūpnieciski izolētās caurules «Uponor Ecoflex Quattro» sastāv no četrām PE-Xa caurulēm: divas caurules ir paredzētas siltuma pārvadei, un atlikušās divas – karstajam ūdenim sadzīves vajadzībām.

«Uponor Ecoflex Supra PLUS»  – elastīga, rūpnieciski izolētu cauruļu sistēma, kas ir paredzēta aukstā dzeramā ūdens apgādei, ir īpaši izturīga pret vides ietekmi. Pret sala iedarbību aizsargājošs kabelis ar speciālu sensoru nodrošina dzeramā ūdens aizsardzību no sasalšanas. Izmantojot termostatu vai taimeri, šo sistēmu var regulēt tā, lai ietaupītu vairāk nekā 50 procentus sistēmas uzturēšanai nepieciešamo enerģijas izmaksu.

Kā uzskata speciālisti, lietderīgi ir izvēlēties sistēmas ar divām vai četrām caurulēm vienā apvalkā. Mazākus siltuma zudumus nodrošina produktu «Uponor Ecoflex Quattro» izmantošana, tie ir īpaši paredzēti dvīņu un mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām.

Lokano izolēto cauruļu sistēmu var ekspluatēt vairāk kā 50 gadus. Spolē ir 100 vai 200 metri cauruļu, līdz ar to ir iespējams veidot garus posmus bez savienojumiem. Lokano cauruļu sistēma atvieglo arī projektētāju darbu – tranšeju izvietojumu var izstrādāt atbilstoši vides apstākļiem.

«Kādēļ Latvijā siltuma un karstā ūdens padevei no katlu telpas joprojām tiek izmantotas metāla caurules? Tas var būt saistīts ar uzņēmumu inertumu, kura dēļ jauninājumi tiek pieņemti ar grūtībām, kā arī ar zināšanu trūkumu, bet atsevišķos gadījumos tas pat ir pragmatisks aprēķins: tradicionālo metāla cauruļu tīklu ekspluatācija ir sarežģītāka, korozijas bojātos posmus vajadzēs mainīt utt., līdz ar to uzņēmumiem šāda izvēle garantē pastāvīgu darbu un peļņu. Tomēr jāsaprot, ka ikviens gadījums jāvērtē atsevišķi, jo izolētās plastmasas caurules nevar izmantot, kad temperatūra >95 °C vai kad nepieciešamo cauruļu diametrs >125 mm.»

Rūpnieciski izolētas caurules – drošuma un lietderīguma kombinācija

Kompānijas “Uponor Latvia” tirdzniecības speciālists Roberts Straume pirmām kārtām pievērš montieru uzmanību tam, cik vienkārši un ātri lokanās rūpnieciski izolētās caurules var uzstādīt un cik tās izdevīgi izmantot. Jo nav nepieciešams caurules izolēt, uzstādīt ārējo aizsargslāni, bez tam vēl pārbaudīt, vai samontētās caurules nav bojātas. Pat tad, ja būs jāveic papildu darbi pēc cauruļu uzstādīšanas, aizsargslānis būs pietiekams, lai tās pasargātu no bojājumiem. Savukārt metāla caurulēm tranšejās papildus jāliek pretkorozijas pārklājums, tās jāizolē, un, lai novērstu bojājumus, vēl jāuzstāda aizsargkonstrukcija. Ilglaicīgi lietojamās metāla caurules jāliek dzelzsbetona tranšejās.

Kā atzīst R.Straume, rūpniecisko izolēto cauruļu sistēmas visbiežāk uzstāda rūpniecības un noliktavu kompleksos. Tāpat gadījumā, ja katlu telpa ir ierīkota atsevišķā ēkā, bet siltais ūdens jānodrošina virknei esošo privātmāju. Speciālists nešaubās, ka šāda cauruļu sistēma ir lieliski izmantojama arī ēku renovācijā.

«Ecoflex» kalkulators – cauruļu un piederumu aprēķināšanas instruments

Koncerns «Uponor» pastāvīgi cenšas uzlabot savas sistēmas, izstrādāt jauninājumus un piedāvāt pakalpojumus, kas atvieglo partneru darbu. Šai nolūkā tika izstrādāts rūpnieciski izolēto cauruļu un sistēmas piederumu kalkulators.

 

 4. attēls Uponor cauruļu kalkulators

Kalkulatoru ļoti viegli lietot, jāievada tikai daži dati un ir iespējams iegūt sarakstu ar nepieciešamajām sistēmas detaļām un to daudzumiem, kā arī aptuvenās materiālu izmaksas.

Izolētajām caurulēm «Uponor Ecoflex» ir plašs pielietojums – no ražošanas līdz dzīvojamām ēkām – siltumapgādes, dzesēšanas un dzeramā ūdens sistēmu var izmantot tādiem liela mēroga kompleksiem kā, piemēram, skolas, slimnīcas, viesnīcas un kūrortu kompleksi, rūpnieciskās ēkas. Šo risinājumu var pielāgot arī sniega un ledus kausēšanas sistēmām. Tā ir saprātīga izvēle arī renovācijas projektiem.

 Mazāk problēmu, enerģijas taupīšana un iespēja sasniegt attālas vietas (sistēma tiek izmantota arī Antarktīdā esošajās pētniecības laboratorijās!) – tas viss ir iespējams ar «Uponor».

 «Uponor» bibliotēkā brošūras un tehniskā informācija.

Vairāk informācijas:
Uponor Latvia SIA
Ganību dambis 7a, Rīga
www.uponor.lv

uponor100

 

 

 

1. attēls Uponor Ecoflex struktūra

 

Līdzīgi raksti jumti

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Sagriezt el.sildpaklāju uz pusēm? https://t.co/0mkgvInnTs
About 4 hours ago
Re: Granulu kamīns ar centrālapkuri https://t.co/gzBK6vtBuA
About 6 hours ago
Granulu kamīns ar centrālapkuri https://t.co/V3BpLQVLTS
About 7 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles
Watch the video

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com