VNĪ: Bijušo Ventspils mūzikas vidusskolas ēku renovācijai ir izstrādāti vairāki iespējamie attīstības scenāriji

"Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir izstrādājušii vairākus potenciālos attīstības scenārijus un aprēķinājusi nepieciešamo budžetu, lai attīstītu divas pilsētas vēsturiskajā centrā izvietotās bijušās Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas.

Abas ēkas, kas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Ventspils pilsētas vēsturiskais centrs" un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa “Ventspils senpilsēta" teritorijā, ir sliktā tehniskā stāvoklī un tām ir nepieciešama pilna renovācija. Sliktā tehniskā stāvokļa dēļ kopš 2014.gadā tās netiek ekspluatētas un to turpmākais liktenis ir atkarīgs no valsts noteiktām prioritātēm un iespējām iegūt restaurācijai nepieciešamo finansējumu.

Saskaņā ar VNĪ veiktajiem aprēķiniem atjaunošanas (energoefektivitātes paaugstināšanas un restaurācijas/pārbūves darbu) provizoriskās izmaksas ir aptuveni 5,9 miljoni eiro. Ja ēkām tiktu piešķirts kultūras pieminekļa statuss, šiem darbiem un tālākai to attīstībai būtu iespējams piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus vai ārvalstu investīcijas.

Patlaban ēku turpmākā attīstība ir neskaidra. Atbilstoši MK rīkojumam par valsts nekustamo īpašumu pārdošanu, abas ēkas ir iekļautas atsavināmo ēku sarakstā, taču četras izsoles ir beigušās bez rezultātiem, neviens pretendents nav izrādījis vēlmi ēkas iegādāties. Tādēļ vienlaikus VNĪ ir veikuši dažādas pagaidu aktivitātes ēku stāvokļa uzlabošanai, kā arī paudusi gatavību četru gadu laikā pēc konceptuāla lēmuma pieņemšanas un finansējuma piešķiršanas ēkas restaurēt. Ņemot vērā šīs attīstības perspektīvas, VNĪ līdz lēmuma pieņemšanai par tālāko rīcību nevirzīs jautājumu par šo ēku atsavināšanu.

Bijušās Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas ir tikai divas no kopumā 14 sliktā tehniskā stāvoklī esošajām bijušo skolu ēkām Latvijā, kas ar MK rīkojumu ir nodotas VNĪ pārvaldībā.

Līdzīgi kā šīm ēkām nākotnes attīstības iespējas šobrīd tiek izvērtētas vēl vairākām VNĪ pārvaldībā nodotām bijušo skolu ēkām, piemēram, Rīgā, Indriķa ielā 8b un Valdemāra ielā 26. Savukārt, pārbūvējot kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Rīgā, A. Briāna ielā 13, sadarbībā ar Rīgas dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju top moderna prototipēšanas darbnīca “Riga Makerspace". Tās bijušo skolu ēkas, kuras nav nepieciešamas valsts funkciju nodrošināšanai vai kurām nav skaidra pielietojuma nākotnē, VNĪ piedāvā izsolēs.

Kā jau iepriekš ziņots, valsts iestāžu ēku optimizācijas darbus Ventspilī VNĪ īsteno jau kopš 2015.gada - energoefektivitātes veicināšanas programmas ietvaros pilsētai tika nodota renovēta ēka Pils ielā 86/88 Latvijas Nacionālā arhīva vajadzībām.

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016" valsts iestāžu kategorijā projekts ieguva 2.vietu. Savukārt 2016.gada nogalē sekmīgi pabeidzot sabiedriskās ēkas atjaunošanu Ventspilī, Jūras ielā 34, jaunu, ērtu un mūsdienīgu mājvietu Ventspilī ieguvuši vairāku valsts un speciālo dienestu (Ventspils prokuratūras, Ventspils tiesas zemesgrāmatu nodaļas, Drošības policijas Ventspils reģionālās nodaļas un Valsts zemes dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas Ventspils biroja un Valsts valodas centrs) darbinieki. Projekts patlaban iesniegts konkursam “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka 2018", kurā tas sacenšas ar citiem Latvijas labākajiem projektiem šajā kategorijā.

Tāpat Ventspilī pašlaik tiek turpināti sagatavošanas darbi nekustamā īpašuma Kuldīgas ielā 2 jeb tā sauktā Gūtšmitu nama pielāgošanai dažādu valsts iestāžu vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei un darbinieku izvietošanai darbam piemērotās mūsdienīgās telpās.

 

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

About 11 hours ago
Re: Terases grīdas konstrukcija https://t.co/pzx87pLPS5
About 11 hours ago
Re: Terases grīdas konstrukcija https://t.co/LpwAeGiJya
About 15 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com