Ziemeļlatgales novadi īstenos jaunu kopprojektu

2017.gadā veiksmīgi noslēdzies Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekts “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī”.

Projektā uzstādītie vides instalāciju objekti ir kļuvuši par papildu tūristu piesaistes objektiem visiem pieciem - Balvu, Viļakas, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas novadiem. Ziemeļlatgales 5 vides instalāciju objekti, kas kā vienots tūrisma objekts tika pieteikts Latgales reģiona 2017.gada balvai tūrismā nominācijā “Inovatīvākais tūrisma produkts 2017”, kļuva par šī gada laureātu!

Gada nogalē Latvijas vides aizsardzības fonds piešķīris finansējumu vēl vienam Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojektam “Iepazīsim, lai nosargātu”, lai sabiedrību iesaistītu izglītojošos pasākumos, kas saistīti ar Latvijas dabas vērtību atklāšanā un uzturēšanā nozīmīgu personu, notikumu un vietu izcelšanu un godināšanu. Tādējādi pašiem atklājot Latvijas dabas bagātības, iepazīstot tās un mācoties dabu sargāt. No 2018.janvāra līdz jūnijam četros Ziemeļlatgales novados - Rugāju, Balvu, Baltinavas un Kārsavas - projekta ietvaros notiks deviņi dažādi dabas izziņas pasākumi, kuros varēs piedalīties gan novadu iedzīvotāji, gan viesi.

Rugāju novada teritorijā pavasarī, projekta ietvaros, notiks 2 pasākumi – laivošanas ekspedīcija pa Pededzes upes lejteci veselas dienas garumā, īpaši aicināti piedalīties jaunieši, bet otrs pasākums plānots kā āra dabas izziņas nometne teltīs divu dienu garumā skolēniem vecumā no 11-15 gadiem.

Balvu novadā savukārt tiks organizēts velo brauciens velo gida pavadībā un Lubāna mitrāja izpētes pārgājiens Bērzpils pagastā.

Baltinavas novadā plānots organizēt aizraujošu velo orientēšanās pasākumu pa Baltinavas novada skaistākajām vietām ar pikniku noslēgumā.

Kārsavas novadā paredzēti vairāki putnu vērošanas izziņas pārgājieni dabas parkā “Numernes valnis” ar dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu kā vides gidu.

Otrs pasākums, kas izlolots projektā, ir virtuālās ekskursijas - mūsdienīgs un radošs risinājums aizsargājamu dabas vērtību atklāšanā un saglabāšanā, iepazīstot dabas vērtības, tās neapdraudot. Mēs ikdienā daudz lietojam internetu un sociālos tīklus, un daudziem par ieradumu ir kļuvis, “sērfojot” internetā, apmeklēt dažādas svešas zemes, iepazīt tās, virtuāli tajās viesojoties. Ziemeļlatgale ir bagāta ar skaistām, neparastām dabas vietām, tāpēc projekta gaitā tiks sagatavota interaktīva Ziemeļlatgales dabas dārgumu prezentācija - četru Natura 2000 īpaši aizsargājamu teritoriju iemūžināšana 360 grādu fotogrāfijās un gaisa skatos un iespēja tos aplūkot internetā visai Latvijas sabiedrībai un arī Latvijas viesiem, tulkojot pievienotos aprakstus divās svešvalodās. Prezentāciju varēs aplūkot katras pašvaldības mājas lapā.

Projekts “Iepazīsim, lai nosargātu” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu. Rugāju novada dome ir vadošais projekta īstenotājs.

balvi.lv

foto images.google.com

 

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Uzlabota čigānu pirts https://t.co/Fs2ImicEt1
About 4 hours ago
Re: siltumnīca https://t.co/8HPKIPeGeh
About 12 hours ago
Uzlabota čigānu pirts https://t.co/rlfqSlNXYc
About 13 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com