Jūrmala. Gaismas parks ir atklāts

Sestdien Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā atklāts Gaismas parks. Parkā izvietoti gaismas dekori, kas veidoti no 85 tūkstošiem LED gaismiņu jūras viļņa, sniega tematikas objektu, Ziemassvētku rūķu un zaķu formās. Gaismas parks apmeklētājiem atvērts katru dienu līdz plkst.22.00, un ieeja tajā ir bez maksas.

Gaismas parka koncepciju veidojuši 2016. gada Lietuvas pilsētas Viļņas krāšņās Ziemassvētku egles autori – mākslinieki Jolanta Tūraite (Jolanta Tūraitė) un Dominiks Koncevičjus (Dominykas Koncevičius) – un Latvijas iluminācijas eksperte Jevgenija Verovska.

“Ziema Jūrmalā ir tikpat burvīga kā vasara. Tās skaistumu var ieraudzīt krasta kāpās, sniegotajos kokos, jūras šalkoņā un saules staros priežu galotnēs,” stāsta Jevgenija Verovska, iluminācijas eksperte. “Lai mūsu iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu to visu ieraudzīt vienuviet un izjust dabas brīnumaino skaistumu, mēs nolēmām pārnest to uz Dzintaru mežaparku. Palielināti dekoru mērogi pieaugušajiem ļauj iejusties bērnu lomā, bet bērniem nokļūt pasaku pasaulē, kur ir brīnumainas sniegpārslas, kur milzīgs vilnis veido tuneli, kur kopā saplūst sapņi un realitāte. Pastaigājoties gar jūras krastu, mēs redzējām viļņus, kas ziemā uzlēca virs milzīgajiem ledus gabaliem – šie milzoņi ir bīstami un apburoši, bet vienmēr interesanti gan bērniem gan pieaugušajiem, tāpēc šo dabas rotaļu nolēmām pārnest parka vidē un ļaut izbaudīt visiem. Gaismas parks ir mūsu mīlestības stāsts Jūrmalai.”

Dzintaru mežaparka 33,5 metrus augstajā skatu tornī mirdz no gaismas dekoriem veidotas sniegpārsliņas un sniega sanesumi kāpās. Sniegpārsliņas un sniega kupenas klāj arī parka priežu zarus. Par unikālu gaismas dekoru – arku – pārtapis parka tiltiņš. Arka ir veidota jūras viļņa formā, tās veidošanā izmantotas LED gaismu virtenes kopumā 3,5 km garumā. Košās krāsas, gaismas un jūras šalkas rada sajūtu – it kā atrastos zem milzīga mutuļojoša viļņa. Bērnu rotaļu laukumus un pārējo parka teritoriju “apdzīvo” Ziemassvētku rūķi un zaķi.

Visu decembri, sestdienās un svētdienās (10., 16., 17., 23. un 30. decembrī), no plkst. 15.00 līdz 18.00 Gaismas parkā Jūrmalā notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem – radošās darbnīcas, rotaļas un citas aktivitātes. Ieeja bez maksas.

jurmala.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Jautājums par izplešanās trauka uzbūvi https://t.co/KviAQKDvET
About 5 hours ago
Re: Apkures sistēmas izplešanās trauks https://t.co/4O0cKOJlCd
About 5 hours ago
Energoefektīva / Pasīva dzīvojamā māja un izmaksas https://t.co/NE5Heg3Vwn
About 7 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

Skatīt vairāk rakstus

Mēneša cilvēks

Skatīt vairāk rakstus

Komercinformācija

Skatīt vairāk rakstus

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker