Ogre. Madlienas pagastā mežus tikai cērt

Pēc domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa lūguma tika veikta Ogres novada pašvaldības mežu īpašumu apsekošanu pagastos, un secinājumi par mežu stāvokli nav iepriecinoši.

Vislielākās pašvaldībai piederošo mežu platības ir Madlienas pagastā, tur arī situācija ir vissliktākā. “Madlienas pagastā mežos koki ir cirsti, bet neviens jauns koks to vietā nav iestādīts, izcirstās platības ir aizaugušas dabiskā veidā ar mazvertīgām koku sugām. Būtībā koku ciršana pati par sevi nav nekas slikts, slikti ir tas, ka mežs netiek atjaunots,” norādīja G. Snikers.

Apsekošanā konstatēts, ka novadā kopumā pēdējo 15 gadu laikā vērtīgās koku sugas pašvaldības mežu īpašumos samazinājušās par 60 – 70 procentiem. Madlienas pagastā pašvaldībai piederošajos mežos šis samazinājums ir vēl lielāks, jo 20 gadu periodā, kā jau minēts iepriekš, neviens koks izcirstajās platībās nav iestādīts. Cirsmās saauguši baltalkšni un apses, tātad mazvērtīgas koku sugas, un tās dominē līdz 20 gadu vecās koku mežaudzēs. Savukārt vecākās mežaudzēs dominē vērtīgie skujkoki.

“Pēdējo 20 gadu laikā mežiem izdarīts lielāks ļaunums, nekā to izdarīja karš,” uzsvēra G. Snikers, kurš arī norādīja, ka novada pašvaldības mežu īpašumos, un īpaši tas attiecas uz Madlienas pagastu, ir veiktas kailcirtes, pēc tam izcirstajām platībām ļaujot aizaugt, kā teikt, savā vaļā, iesējoties un ieaugot mazvērtīgiem kokiem un krūmiem.

“Mūsu ieteikums ir izcirstās platības atjaunot ar augstvērtīgu koku sugām un nepieļaut mežaudžu tālāku degradēšanos,” deputātiem ieteica firmas pārstāvis.

Pēc G. Snikera informācijas noklausīšanās E. Helmanis uzrunāja deputātus: “Mums ir jāizlemj, turklāt pavisam drīz, kā apsaimniekot pašvaldības mežu īpašumus – vai iet to ceļu, kādu esam gājuši līdz šim, t.i., cirst, pārdot un ļaut aizaugt, vai arī kopt savus mežus un, domājot ilgtermiņā, atstāt kaut ko vērtīgu nākamajām paaudzēm. Labi, ka mums ir meži, bet ir slikti, ka tos nesaudzējam un saprātīgi neizmantojam. Nav normāli, ka Madlienas pagastā tikai cērt un cērt, bet 20 gadu laikā jaunas mežaudzes neveido.”

 

ogre.lv

 


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Zemes siltumsūknis? https://t.co/e4ljt53faY
About 4 hours ago
Re: Zemes siltumsūknis? https://t.co/CgotbKs20J
About 5 hours ago
Re: Zemes siltumsūknis? https://t.co/RQ5QUIvmoJ
About 6 hours ago

There is no friend in list 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker