Daugavpils. Cietokšņa dārzā atklāja atjaunoto pieminekli Latvijas armijas karavīriem

14. novembrī Daugavpils cietokšņa dārzā notika Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem 10. Aizputes kājnieku pulka karavīriem veltītā atjaunotā pieminekļa atklāšana. Ceremonijā piedalījās ministru prezidenta ārštata padomnieks Latgales attīstības jautājumos Gunārs Upenieks, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks, Latvijas bruņoto spēku, vietējo sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Daugavpils pilsētas vadība, studenti un skolēni.

Piemineklis tika uzstādīts vēl 1924. gadā un atklāšanas brīdī bija daudz klātesošo. Tie bija karavīri un civiliedzīvotāji. No tā brīža ir pagājuši vairāk nekā 90 gadi un nomainījušies vairāki vēsturiskie laikmeti. Pēc Otrā Pasaules kara pieminekļa augšējā daļa bija demontēta, bet apakšējā kļuva par padomju vadoņu Staļina, pēc tam Ļeņina krūšutēlu postamentu. Septiņdesmito gadu sākumā Ļeņina krūšutēls tika pārnests uz citu vietu, bet pamatne tā arī palika Cietokšņa dārzā. Laika gaitā tā apsūbēja.

Tikai 2015. gadā biedrība ,,Daugavpils mantojums” sāka vākt ziedojumus šī Latvijas neatkarības cīņu liecinieka atjaunošanai.  Līdzekļi tika vākti kopīgiem spēkiem. Liels bija pilsētnieku un Latvijas Republikas Saeimas deputātu ieguldījums. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks, uzrunājot klātesošos, pateicās visiem, kas piedalījās Latvijai tik nozīmīga vēsturiska objekta atjaunošanā.  Šī notikuma nozīmīgumu Daugavpils dzīvē izcēla arī pilsētas Domes Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis.

Pēc svinīgās atjaunotā pieminekļa atklāšanas ceremonijas Cietoksnī varēja noskatīties Latvijas armijas karavīru parādi.

 

daugavpils.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Lētākais variants centrālapkurei lauku mājā https://t.co/nxmb3Ag8Rt
About 9 hours ago
Re: Lētākais variants centrālapkurei lauku mājā https://t.co/jiGGH42vvb
About 11 hours ago
Re: Lētākais variants centrālapkurei lauku mājā https://t.co/8n6P8V4cIs
About 11 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker