Notiks konferences par saimnieciski izdevīgiem iepirkumiem un godīgu konkurenci būvniecībā

Ar konferenci Valmierā 22.septembrī Latvijas Būvuzņēmēju partnerība atklāj konferenču ciklu “Saimnieciskais izdevīgums un godīga konkurence – būvniecības izaugsmes perspektīvas” Latvijas reģionu centros, kurā vietējos pasūtītājus, pašvaldību speciālistus, būvniecības nozares pārstāvjus un citus interesentus iepazīstinās ar Partnerības un Iepirkumu uzraudzības biroja izstrādāto saimnieciskā izdevīguma vērtēšanas metodoloģiju būvdarbu un “projektēt un būvēt” iepirkumos. Šīs vadlīnijas ir noderīgs palīgs pasūtītājiem, veicot ne tikai būvniecības, bet arī jebkāda cita veida publiskos iepirkumus.

Tāpat konferencēs plānots prezentēt Partnerības izstrādāto rokasgrāmatu “projektēt un būvēt” apvienoto iepirkumu veikšanai. “Projektēt un būvēt” būvniecības veids paredz vienu atbildīgo personu gan par projektēšanu, gan būvniecību, tādējādi mazinot riskus, kas saistīti ar projektētāja, būvuzņēmēja un pasūtītāja strīdiem. Tas arī ļauj saīsināt būvniecības laiku, jo nav pārrāvuma posms starp projektēšanu un būvdarbiem.

“Organizējot konferences Latvijas reģionos, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības mērķis ir panākt plašāku un visaptverošāku saimnieciskā izdevīguma kritēriju iedzīvināšanu publisko iepirkumu vērtēšanas procedūrā. Tādējādi vēlamies mazināt nepamatoti lētu piedāvājumu dominanci iepirkumos un veicināt pasūtītāju izvēli par labu kvalitatīviem risinājumiem. Profesionalitāte publiskajos iepirkumos tiešā veidā ietekmē arī godīgas konkurences veidošanos būvniecības nozarē, atvieglojot godprātīgu un ilgtspējīgi domājošu būvniecības uzņēmumu darbību,” norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.  

Konferencēs Partnerība  reģiona būvuzņēmējiem prezentēs arī iniciatīvu par ģenerālvienošanās noslēgšanu par minimālās algas līmeņiem būvniecības nozarē, kas ievērojami ļaus samazināt aplokšņu algu īpatsvaru būvniecībā. Savukārt Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par būvniecības nozares politikas aktualitātēm un nozarei būtisku likumdošanas iniciatīvu virzību.

Pirmā konference notiks Valmieras Tehnikumā, Valmierā, 2017.gada 22.septembrī plkst. 10:00. Turpmākajos mēnešos līdzīgas konferences plānotas arī Liepājā (27.oktobrī), Jelgavā (24.novembrī) un Daugavpilī (8.decembrī).

 


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Centrālā apkure ar malkas plīti https://t.co/vUOj2COYJF
About 11 hours ago
Re: Termostats jonu apkures katlam https://t.co/fPxjBzTNEm
About 11 hours ago
Re: Silto grīdu vadība https://t.co/VAgRJAnibP
About 12 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

 

Mēneša cilvēks

More Articles

Profesionāļu padomi

More Articles

 

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...
Top.LV
eXTReMe Tracker