Liepāja. Vēlas attīstīt eļļas un graudu termināla ieceri ostā

Izvērtējot iesniegtos dokumentus, ieceres pamatotību un ietekmi uz pilsētas kopējo attīstību, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde nolēma  rezervēt zemesgabala Zemgales iela 8/12  nomas tiesības SIA “Karosta Terminals” uz vienu gadu eļļas un graudu termināla ar ražošanas kompleksu būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei.

Nepieciešamā zemesgabala Zemgales iela 8/12, Liepājā platība ir aptuveni 76 tūkst. m2, kas tiks precizēta izstrādājot būvniecības projektu.
 
Nekustamais īpašums Zemgales ielā 8/12 atrodas stratēģiski svarīgā vietā Karostas kanāla baseinā un  interese no investoru puses bijusi arī iepriekš. Pēdējos gados Liepājas SEZ pārvalde daudz paveikusi teritorijas sakopšanā – tā gan norobežota, lai tajā nevarētu iekļūt nepiederošas personas, gan atbrīvota no krūmiem. “Lai Zemgales ielas 8/12 teritorijā varētu īstenot saimniecisko darbību nepieciešami lieli ieguldījumi, ko bez nopietna investora nevar izdarīt,” skaidro Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

Turpat blakus jau gandrīz divdesmit gadus darbojas beramkravu termināls “Baltic Transshipment center”, un desmit gadus veiksmīgi strādā “Cemex” termināls. Kā atzina Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, Liepājas osta sevi pozicionē kā nišas ostu, kas spēj apstrādāt kravas nelielās partijās, kā arī nestandarta kravas. To apliecina arī salīdzinoši nelieli kravu termināli, kas strādā Tirdzniecības kanālā, Ziemas ostā un arī Karostas kanālā, kur plānots attīstīt arī eļļas un graudu terminālu.

Liepājas ostas Karostas kanālā aktīvi darbojas 5 termināli, kas šā gada septiņos mēnešos pārkrāvuši 618 942 tonnas dažādu kravu t.sk. cements, lauksaimniecības produkcija, naftas produkti. Uldis Hmieļevskis uzsver, ka saimnieciskā darbība Karostas kanāla terminālos attīstās un šā gada septiņos mēnešos apstrādāto kravu apgrozījums veido 80% no visām 2016. gada  kravām. “Tādu redzam arī Liepājas ostas Karostas kanāla tālāko saimniecisko darbību - pēc iespējas vairāk terminālu, kas dod pēc iespējas lielāku kravu apgrozījumu – 100–200 tūkstoši tonnu gadā katrs.”

 

liepaja.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Dzīvokļa siltināšana https://t.co/orqByldUxZ
About 14 hours ago
Re: Darvojas apkures katls / briketes https://t.co/nMJUR8bDhw
About 16 hours ago
Re: Dzīvokļa siltināšana https://t.co/cx6noqM45V
About 18 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

 

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker