Iniciatīvas “Konsultē vispirms” ietvaros BVKB uzsāk informatīvās sanāksmes būvniecības procesa dalībniekiem

Ceturtdien, 15. jūnijā, lai uzlabotu sadarbību starp uzraugošajām iestādēm un uzņēmējiem, Ministru kabinetā parakstīts Sadarbības memorands, lai iedzīvinātu “Konsultē vispirms” principu. Parakstītāju vidū arī Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), kurā jau pirmdien, 19. jūnijā, norisināsies pirmā sanāksme būvniecības procesa dalībniekiem ciešākas sadarbības veidošanai un metodiskā atbalsta sniegšanai.

Principa “Konsultē vispirms” mērķis ir panākt savstarpējo sapratni starp uzņēmējiem un uzraugošajām iestādēm, veicinot vienotu izpratni par normatīvo aktu piemērošanu. Sākumā ir jāizskaidro un tikai tad, ja norādījumi nav ņemti vērā, ir jāpielieto sankcijas. BVKB kopš darbības uzsākšanas ir strādājis un turpina strādāt pēc šādas pieejas ikdienā, tostarp organizējot informatīvos seminārus, konferences un izstrādājot metodiskos materiālus būvniecības procesa dalībniekiem.

“Joprojām strādājam pie būvuzraudzības kvalitātes un būvnormatīvu principu ievērošanas būvlaukumos. Esam pārliecināti – lai celtu kvalitātes un drošības līmeni, ir jāmaina domāšana, attieksme un jābūt vienotai izpratnei. Lai to turpinātu veidot, valdības izveidotās iniciatīvas “Konsultē vispirms” ietvaros no šī gada jūnija un turpmāk vismaz reizi mēnesi BVKB norisināsies regulāras informatīvās sanāksmes. Stāstīsim un skaidrosim par BVKB kontroles procesu būvobjektā, nepieciešamajiem dokumentiem, vērtēšanas metodiku un prasībām objekta pieņemšanai ekspluatācijā,” uzsver BVKB direktora p.i. un Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Uz sanāksmēm tiks aicināti būvniecības procesa dalībnieki – pasūtītāji, būvdarbu veicēji, autoruzraugi un būvuzraugi – no objektiem, kuros BVKB uzsāk būvdarbu kontroli. Mērķis ir laicīgi izveidot dialogu, lai mazinātu neskaidrības un pārpratumus, kas ļautu kvalitatīvi novadīt būvniecības procesu līdz būves pieņemšanai ekspluatācijā.
“Konsultē vispirms” pieeja ir unikāla, līdz šim nebijusi platforma uzraudzības valsts iestādēm ideju un labās prakses piemēru apmaiņai par administratīvā sloga mazināšanu un labas pārvaldības principu ieviešanu. Sadarbības memorands parakstīts starp Ministru prezidentu Māri Kučinski, Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu un četrām uzņēmēju interešu pārstāvošajām organizācijām, kā arī 22 valsts uzraugošo iestāžu vadītājiem.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Darba algas galdniecībās https://t.co/MVIT8oL9eB
About 12 hours ago
Re: Sienu krāsošana https://t.co/DJZr59H9Up
About 16 hours ago
Re: par elektrības ievilkšanu koka mājā https://t.co/NlLdo0mHIK
About 20 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker