Bauska. Uzsāk Īslīces ielas atjaunošanu

2017.gada 16.jūnijā, parakstīta vienošanās  par  Īslīces ielas Bauskā pārbūvi. 

Projekta īstenošana gaidīta jau ilgāku laiku. Ceļu drošības audita ziņojumā pārbūvējamā ielas posma  vizuālais stāvoklis ir novērtēts kā slikts. Ielas nomales ir izbraukātas, melnais segums ar plaisām un sabrucis, neatbilst lielajai kravas transporta plūsmai un slodzei.  Pa Īslīces ielu pārvietojas no 3000 līdz 5000 auto diennaktī, tai skaitā liels skaits kravas transporta līdzekļu.  Īslīces pagasts ir lielākais pagasts gan pēc iedzīvotāju skaita (3,7 tūkstoši 01.01.2017, gan pēc uzņēmēju radītās pievienotās vērtības 11 milj. eiro 2014.gadā).  Deviņi no Bauskas novada 50 lielākajiem uzņēmumiem izmanto ielu ikdienā. Problēmas aktualitāti ir novērtējuši visi aptaujātie uzņēmēji. Degradētā vide rada ekonomiskus zaudējumus (auto kilometra izmaksas un traucē ikdienas funkciju veikšanai). Ielas posms ir nozīmīga transporta artērija Īslīces pagastā, ielas turpinājums dienvidu virzienā ir autoceļš V1028 (Bauska–Bērzi–Ādžūni–Lietuvas robeža).

Projektā paredzēta transporta infrastruktūras sakārtošana-  Īslīces ielas  905m un Ziedoņu ielas posma pieslēgums Īslīces ielai 127m un tai piekļaujošās teritorijas pārbūve;  kopā tiks atjaunots ielas posms  1032 m garumā.  Projekta ietvaros tiks izbūvēti divi stāvlaukumi- Īslīces ielā 8 un Īslīces ielā 1.  Stāvlaukuma un atpūtas vietas izveide Īslīces ielā 1 būs priekšnoteikums vides un tūristu ērtību uzlabošanai, lai apmeklētu Bauskas pili Mūsas upes labajā krastā un nodrošinās iedzīvotāju ērtības, īpaši lielo pasākumu laikā.

Par Īslīces ielas atjaunošanu deputāti lēma jau 2015.gada nogalē, pēc tam projekta ideja tika saskaņota Vides un reģionālās attīstības ministrijā, tika izstrādāts tehniskais projekts un iepirkti būvdarbi, sagatavots projekta iesniegums, kas iesniegts ierobežotas projektu atlases konkursā.  2017.gada 14.jūnijā saņemts Centrālās un finanšu līguma aģentūras lēmumu par projekta iesnieguma Nr. 3.3.1.0/17/I/004 „Privāto investīciju palielināšana Bauskas pilsētas dienvidu aglomerācijā uzņēmējdarbības veicināšanai” apstiprināšanu ar nosacījumu.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 156 708 miljoni eiro. Gandrīz pusi no projekta izmaksām segs publiskais finansējums specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām"  programmas ietvaros, atbilstoši Bauskas novada pašvaldībai piešķirtajai kvotai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ( ERAF)  473 855,61 eiro. Pārējo finansējuma daļu pašvaldība nodrošinās, aizņemoties Valsts kasē uz 30 gadiem.

 

 

bauska.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

kā jāvelk vadi, lai LEDi neinducē un nespīd https://t.co/DMMO222GIk
About 4 hours ago
Re: Metāla apaļais katls--cik varētu maksāt? https://t.co/GxxKlPdC72
About 18 hours ago
Re: Brīva vieta aiz trauku mašīnas https://t.co/pYsPVtkydm
Pirmdiena, 23 Aprīlis 2018 18:48


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker