Dienas garumā Cēsīs pulcējās skolēni no deviņām Vidzemes skolām, kuras glabā 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņu. Viņi pavadīja dienu, apmeklējot ar Brīvības cīņām saistītās vietas Cēsu pilsētā, kā arī tiekoties ar Latvijas karoga audēju Dagniju Kupči “Vēverīšās” un Daumantu Kalniņu seno rotu kalvē.

Dienas noslēgumā visi devās kopīgā gājienā no šī gada karoga glabātājas DACVĢ uz Cēsu internātpamatskolu-rehabilitācijas centru, no kurienes 1919.gada 6.jūnija naktī cīņā par Latviju devās 2.Cēsu pulka Skolnieku rota. Par godu šim vēstures notikumam pie skolas tika atklāta piemiņas zīme.

Piemiņas zīmes atklāšanā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās visām skolām par ieguldījumu skolēnu patriotiskajā audzināšanā, atzīstot: “Mēs būsim tik vareni, cik mēs godāsim savu valsti, savu karogu, savu valodu un savu garu.”

Sanākušos uzrunāja arī bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Viņš uzteica skolotāju paveikto, lai stiprinātu skolēnos patriotisku garu. Viņš aicināja: “Noticēsim sev, kā reiz sev noticēja Cēsu skolēni, kas devās cīnīties par Latvijas brīvību, un kā viņiem noticēja tauta!”

Pēc piemiņas zīmes atklāšanas notika karoga maiņa, kuras laikā DACVĢ direktore Dace Eglīte nodeva 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karogu Rūjienas vidusskolas direktoram Vidaram Zviedrim.

Katru gadu karogs glabājās vienā no deviņām Ziemeļlatvijas ģimnāzijām, kas 1929.gadā piedalījās tā izveidē. Karoga maiņas tradīcija pastāvēja no 1929.gada līdz 1940.gadam. To atjaunoja 1998.gadā.

cesis.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

kā jāvelk vadi, lai LEDi neinducē un nespīd https://t.co/DMMO222GIk
About 4 hours ago
Re: Metāla apaļais katls--cik varētu maksāt? https://t.co/GxxKlPdC72
About 18 hours ago
Re: Brīva vieta aiz trauku mašīnas https://t.co/pYsPVtkydm
Pirmdiena, 23 Aprīlis 2018 18:48


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker