“Izstāžu namā darbību uzsākām 2005.gada maijā. Telpas ekspozīciju maiņu procesā ir nolietojušās, tāpēc veiksim nepieciešamo, lai eksponētajiem mākslas darbiem un kolekciju izstādēm būtu atbilstošs fons. Iedzīvotāji joprojām atpazīs ierastās telpas, jo kardinālu pārmaiņu nebūs – aizdarīs plaisas, kas radušās, klimatisko apstākļu rezultātā ēkai nosēžoties, atjaunos sienu krāsojumu, grīdas lakojumu, kā arī bojātās būvdetaļas,” skaidro Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Jau 11 gadus Izstāžu nama zālēs ar interesentiem “tiekas” dažādu mākslinieku radītie darbi. Vienai izstādei noslēdzoties, tiek iekārtota nākamā, ēkas durvis aizverot vien tik, cik prasa katras izstādes eksponātu atšķirīgais uzstādīšanas laiks. 1. un 2.stāva zālēs un ēkas cokolstāvā gadā tiek iekārtotas 20 – 26 izstādes. Katrā uzburta cita neatkārtojama noskaņa un sajūtas, pilnībā izmantojot telpu sniegtās iespējas. Interesenti aicināti aplūkot glezniecības, tēlniecības, tekstila un lietišķās mākslas kolekciju izstādes un Valmieras muzeja krājuma eksponātus.

Remontdarbus iepirkuma rezultātā veiks SIA “Ekers”, kas 2005.gadā Izstāžu namu būvējuši no pamatiem līdz pat augstākajam jumta dakstiņam, tādējādi šī firma labi pazīst muzeja telpas un celtniecībā pielietotos materiālus.

Valmieras muzejā remontdarbi “ieskandināti” jau pērnā gada nogalē, kad, apsekojot Valmieras vecāko koka ēku – 1735.gadā celto “Veco aptieku”, zem nokalpojušā apšuvuma dēļa ziemeļaustrumu stūrī konstatēts, ka ēkas stūris pilnībā satrupējis, kā arī bojāta nesošā guļbaļķa siena. Bojātie baļķi tiek protezēti, ēkas daļa atjaunota, padarot namu drošu un saglabājot vienu no Valmieras kultūrvēsturiskajām celtnēm.

 

valmiera.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/UUh3rmWNBz
About 4 hours ago
Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/J9Xnyav44I
About 4 hours ago
Re: Šobrīd Latvijā labākās pēc kvalitātes pieejamās granulas apkurei https://t.co/tUA9ZO968m
About 5 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

 

Mēneša cilvēks

More Articles

Komercinformācija

More Articles

ADAM Decolight 18 darbības gados ir kļuvis par Baltijas valstu tirgus līderi, un mēs aizvien paplašinām savas darbības ģeogrāfiskās robežas. Mēs sākām...

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Top.LV
eXTReMe Tracker