Balstoties uz izstrādāto dabas parka “Ogres Zilie kalni” Dabas aizsardzības plānu 2011-2021 gadam, Aģentūras vidēja termiņa attīstības stratēģiju 2015-2017.gadam un vispārējo normatīvo ietvaru tiek veikta kopēja kompleksa teritorijas attīstība.

2015.gada nogalē uzsākta un maijā ir pabeigta tehniskā projekta ”Ceļa posma pārbūve un aktīvās atpūtas laukuma sagatavošana “Dubkalna ezera meži” dabas parkā “Ogres Zilie kalni”” I kārtas realizācija. Darbu gaitā tika veikta tehniskām vajadzībām izveidotās mazās Dubkalnu ūdenskrātuves aizbēršana un grants kaudzes novākšana, radot iespēju turpmākai ceļa trases iztaisnošanai un aktīvās atpūtas laukumu izveidei.

Kopējās izbūves izmaksas ir 180 942,37 EUR, tai skaitā 50 004 EUR ir Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas projekta “Mazās Dubkalnu ūdenskrātuves aizbēršana” finansējums. Pārējie līdzekļi ir no Aģentūras budžeta, ko līdzīgās daļās nodrošina Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības.

Projekta mērķis ir realizēts – aizbērta mazā Dubkalnu ūdenskrātuve un sagatavota vieta aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai, lielā mērā uzlabota vides drošība apmeklētājiem, uzlabota degradētā karjera vides ainaviskā un rekreatīvā vērtība, samazināta augsnes erozija nogāzēs, kas līdz galam tiks pabeigta līdz ar projekta II kārtu – ceļa posma rekonstrukciju.

Mazākā ūdenstilpne aizņēma aptuveni 1,5 ha lielu teritoriju. Lielākais dziļums svārstījās robežās no 2,00 m līdz 3,80 m un seklākajās vietās veidojās lielāks aizaugums. Dabas aizsardzības plāns paredz, ka mazās ūdenstilpnes teritorijā perspektīvā ir plānots stadions ar vieglām tribīņu konstrukcijām. Izvērtējot reālo situāciju, mazās ūdenstilpnes teritorijā nākotnē ir paredzēts izveidot publiski pieejamu aktīvās atpūtas zonu ar pludmales futbola laukumu, pludmales volejbola laukumiem, laukumu bērniem, meža vingrošanas ierīcēm un badmintona laukumu, kā arī brīvu laukumu citām aktīvām nodarbēm. 2016. gadā tiks plānots turpmākais labiekārtojums un izveidoti vienkārši pludmales volejbola un futbola laukumi, jo nepieciešams laiks priekš grunts nosēšanās.

Daļa no ūdenstilpnes aizbēršanai nepieciešamās grunts tika iegūta, veicot grunts kalna – atbērtnes norakšanu ap vecās karjera sijātavas pamatiem. Vecās sijātavas dzelzsbetona konstrukcijas projekta ietvaros ir demontētas un utilizētas. Atlikušo grunts materiālu mazās ūdenstilpnes aizbēršanai ieguva no Ikšķiles novada pašvaldības piederošā karjera “Kaparāmuri” virsējā slāņa.

Ūdenskrātuves un pieguļošā autoceļa posma noslogojumam un izmantošanai raksturīga sezonalitāte. Rudenī, ziemā un pavasarī ceļš galvenokārt tiek izmantots teritorijas apsaimniekotāju vajadzībām, nodrošinot piekļuvi dabas parka teritorijā esošajiem objektiem. Savukārt vasaras periodā ceļa izmantošana ievērojami palielinās, jo to ļoti intensīvi izmanto apmeklētāji, kas dodas uz dabas parka objektiem, īpaši pie lielās Dubkalnu ūdenskrātuves.

Ņemot vērā ļoti lielo apmeklētāju un automašīnu pieplūdumu Dubkalnu ūdenskrātuves apkārtnē peldsezonas laikā, kā arī iespējami mazākai ietekmei uz vidi ārpus veģetācijas perioda, un vadoties pēc Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes noteikumiem, darbi tika veikti ārpus peldsezonas un intensīvās veģetācijas perioda.

Pateicamies iedzīvotājiem un apmeklētājiem par pacietību un sapratni būvdarbu laikā.

Vēlam jauku atpūtu Zilajos kalnos!

Jautājumu un ierosinājumu gadījumā lūdzam zvanīt pa tālruni 29455400 vai rakstīt uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vairāk informācijas www.ziliekalni.lv.

 

ogre.lv

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

About 9 hours ago
About 9 hours ago
Re: arhitekta pakalpojumi https://t.co/oTQakxS6hS
About 15 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker