Ministru prezidenta biedrs un Latvijas delegācijas vadītājs Arvils Ašeradens: “Pateicamies OECD par pēdējo gadu laikā sniegto atbalstu un rekomendācijām, kas mums ir palīdzējušas uzlabot valsts kapitāla daļu pārvaldību Latvijā. Valdība apzinās, ka valsts uzņēmumi ekonomikā ieņem ļoti nozīmīgu lomu, tāpēc ir jāpievērš daudz lielāka uzmanība šo uzņēmumu darbības rādītājiem un labai pārvaldībai.” Ministrs apliecināja, ka jautājums par valsts kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanu saglabāsies valdības dienaskārtībā un augstākajā līmenī tiks uzraudzīta OECD sniegto solījumu izpilde.

Latvijas delegācija sniedza detalizētu informāciju par visiem valsts kapitālsabiedrību reformas aspektiem, t.sk. par Latvijas virzību uz centralizētu valsts kapitāla daļu pārvaldības modeli, stiprinot Ministru prezidenta paspārnē izveidoto koordinācijas institūciju – Pārresoru koordinācijas centru. Tāpat OECD tika informēta par uzsākto procesu, lai kvalitatīvi izveidotu profesionālas valsts uzņēmumu padomes. Ir izveidota caurspīdīga atlases procedūra: publiska kandidātu pieteikšanās, tiek izvirzīti profesionalitātes un neatkarības kritēriji, nominācijas komisijās iekļauti koordinācijas institūcijas un NVO pārstāvji. Šajā kontekstā Ekonomikas ministrs aicina padomes locekļu amatiem pieteikties pēc iespējas vairāk profesionālus kandidātus, jo īpaši no privātā sektora ar lielu pieredzi vadošos amatos un uzņēmējdarbībā. 

Lēmums par Latvijas atbilstību OECD standartiem šajā jomā tiks pieņemts tuvāko nedēļu laikā. 

Ministrs vēlas izteikt lielu pateicību Latvijas diplomātiem un nozaru ekspertiem, kas OECD iestāšanās procesā pēdējo gadu laikā ir paveikuši lielu darbu. 

Informācijai

Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības likums tika izstrādāts, ņemot vērā OECD valsts vadlīnijās nostiprinātos labas korporatīvās pārvaldības principus, t.sk. informācijas atklātība, valdes un padomes locekļu caurskatāms nominācijas process, ikgadēju gada pārskatu sagatavošana, kapitālsabiedrību stratēģiju izstrāde un darbības rezultātu izvērtēšana, padomju izveides nepieciešamība ekonomiski nozīmīgajās kapitālsabiedrībās, u.c.

Premjerministra paspārnē ir izveidota valsts uzņēmumu koordinācijas institūcija – Pārresoru koordinācijas centrs, kas vada reformas kapitālsabiedrību pārvaldības jomā, izstrādā tiesisko regulējumu un vienotas vadlīnijas, sniedz vērtējumu par valsts kapitālsabiedrību vidēja termiņa stratēģijām un būtiskiem darījumiem; konsultē valsts kapitāla daļu turētājus.

em.gov.lv

 

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Saules baterijas https://t.co/MW4jlJewCA
About 15 hours ago
Re: Saules baterijas https://t.co/JrLXPFuUeE
About 18 hours ago
Saules baterijas https://t.co/lix8SJzbF3
About 19 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com