17.februārī, pie Ogres upē Ogres hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves vecajiem balstiem tika uzstādīts jauns ūdens monitoringa punkts jeb ūdens līmeņa mērīšanas lata un informatīva plāksne par ūdens līmeņa svārstībām.

Ogres HES ūdenskrātuvē jau ir uzstādīta ūdens līmeņa mērīšanas lata, kā to paredz Latvijas Republikas likumdošana par HES ūdenskrātuvju ekspluatāciju un tā drošuma programma. Tomēr, lai neradītu neskaidrības par faktisko ūdens līmeni ūdenskrātuvē, kā arī novērotu ūdens līmeņa svārstības un prognozētu tās augstāk Ogres upes ietekmētajās teritorijās un izvērtētu agrīnos plūdu draudus, Ogres novada pašvaldība uzstādījusi ūdens līmeņa mērlatu HES ūdenskrātuvē 200 m augšup aizsprostam. Drīzumā tiks izvietota arī vebkamera, kas ļaus pašvaldības darbiniekiem un iedzīvotājiem arī tiešsaistē sekot līdzi Ogres upes ūdens līmeņa svārstībām.

 Lata ir piesaistīta Latvijas normālo augstumu sistēmai (LAS-2000.5), to apliecina sertificēts mērnieka atzinums. 

 “Lai arī ārzemēs šādas informatīvās plāksnes upēs un ūdenstecēs ir bieži sastopamas, Latvijā šī ir pirmā šāda veida informatīvā plāksne. Tā ir viegli saprotama un nolasāma iedzīvotājiem un informē par būtiskām ūdens līmeņa izmaiņām Ogres upē,” stāsta Ogres novada pašvaldības meliorācijas inženiere Liene Zīliņa. Informatīvā plāksnes materiāls izvēlēts ne tikai, lai izturētu temperatūras svārstības, bet arī, lai tā būtu izturīga pret triecieniem un ilgstošu atrašanos ūdenī.

Uz informatīvās plāksnes  ir 3 dažādu krāsu joslas - sarkanā, dzeltena un zaļā. Sarkanā informē par ūdens krātuves maksimāli pieļaujamo ūdens līmeni. Savukārt ūdens līmenis zem zaļās iedaļas norāda, ka ūdens līmenis ir zemāks nekā minimālais noteiktais ūdenskrātuves ekspluatācijas ūdens līmenis.

Jāņem vērā, ka ūdenskrātuvē līdz Ogres HES aizsprostam ir apmēram 200m attālums, kas pavasaros un rudeņos var izraisīt ūdens līmeņa nolasīšanas atšķirības tās var būt pat līdz 5 centimetru diapazonā (no jaunās līdz esošajai latai pie Ogres HES aizsprosta). L.Zīliņa uzsver, ka ūdens līmeņa mērījumu nolasīšanu var ietekmēt vižņi, vējš, straumes ātrums, kā arī dažādi citi faktori. Tāpat arī nolasīšanas leņķis var maldināt par patieso situāciju. Tāpēc lūgums iedzīvotājiem pirms datu apšaubīšanas pārliecināties par visu augstāk minēto ietekmējošo faktoru izvērtēšanu un aicinām, neuztraukties, ja ūdens līmenis izskatās, ka ir 5 cm, virs zaļās atzīmes.

Kopumā plānots uzstādīt divas mērlatas. No tām viena tika uzstādīta vakar, savukārt otrai –digitālajai latai, kas atradīsies bijušajās dārzkopības sabiedrībā “Ogre” teritorijā, Ogres upes krastā, būs nepieciešama atsevišķa būve. Plānots, ka digitālā mērlata uzsāks darbu līdz šī gada rudenim.

ogre.lv

 

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

kā jāvelk vadi, lai LEDi neinducē un nespīd https://t.co/DMMO222GIk
About 3 hours ago
Re: Metāla apaļais katls--cik varētu maksāt? https://t.co/GxxKlPdC72
About 17 hours ago
Re: Brīva vieta aiz trauku mašīnas https://t.co/pYsPVtkydm
Pirmdiena, 23 Aprīlis 2018 18:48


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker