«Labo logu aģentūras» eksperts Juris Biršs stāsta, ka vairums siltumizolācijas putu sastāv no polimēru vielas, un tajās 80 procenti ir gaiss. Tādēļ montāžas šuvē (starp loga rāmi un fasādi) iestrādātās putas ātri zaudē savas siltumizolācijas īpašības apkārtējās vides – gaisa, mitruma un sala ietekmē.

Ja āra gaisa temperatūra ir zem nulles, savukārt iekštelpās ir silts, montāžas šuvē veidojas kondensāts – mitrums, tas notek gar logu, veicinot pelējuma veidošanos ap un zem logiem, kā arī uz sienām.

Juris Biršs uzsver: «Ja reiz saimnieki nolēmuši logus hermetizēt ar siltumizolācijas putām, tad ir jāizmanto pilnīga tehnoloģija, siltumizolācijas putas jāpasargā ar speciālām montāžas lentēm. Tas nodrošinās to, ka mitrums no āra un iekštelpām neiekļūs montāžas šuvē, nebojās siltumizolāciju. Ja arī šuvē veidosies kondensāts, mitrums nevarēs izkļūt ārā, netecēs, līdz ar to arī neveidosies pelējums.

Ar montāžas lentēm siltumizolācijas putas arī labāk kalpos.

Tehnoloģija ir samērā vienkārša - montējot logu, tos no iekšpuses un ārpuses nolīmē ar montāžas lentu. Iekšpusē lente ir ļoti necaurlaidīga, tā darbojas kā tvaika barjera, neļauj iekštelpu gaisam un mitrumam iekļūt montāžas šuvē. Lente no ārpuses savukārt nelaiž montāžas šuvē āra gaisu un mitrumu. Tiesa, ārpusē lente nav tik blīva, tādēļ tā nodrošina arī zināmu ventilāciju siltumizolācijas putām.

«Labo logu aģentūras», kas viena no pirmajām Latvijā sāka montēt logus pēc jaunās tehnoloģijas, meistars Mareks Liepa skaidro: «Montāžas lentes ir ļoti ērts un praktisks risinājums, liekot jaunus logus. Tās sadārdzina logu par nieka četriem, pieciem latiem, taču palielina tā energoefektivitāti par 10%, kā arī ievērojami paildzina siltumizolācijas kalpošanas mūžu.

Montāžas lentes var iestrādāt jau esošiem logiem, uzlabot to energoefektivitāti. Tad gan jārēķinās, ka nāksies logam ņemt nost ārējo apdari, no jauna hermetizēt ar siltumizolācijas putām un tad, protams, montēt ar speciālajām lentēm.

Mareks Liepa uzsver: «Diemžēl Latvijā joprojām 90 procenti uzņēmumu logus montē bez speciālajām lentēm. Acīmredzot tāpēc, ka, montējot ar lentām, tas ir daudz darbietilpīgāk un laikietilpīgāk. Vienkārši iepūšot siltumizolācijas putas, meistars dienas laikā var nohermetizēt, piemēram, desmit logu, savukārt, montējot ar lentēm, tikai piecus.

Ļoti svarīgi arī, lai montāžas lentes tiktu rūpīgi un precīzi pielīmētas, pretējā gadījumā gaiss un mitrums tiks iekšā montāžas šuvē, bojās siltumizolāciju. Tāpēc, liekot logus, noteikti vajadzētu noskaidrot, vai uzņēmums piedāvā iespēju tos iestrādāt ar montāžas lentēm.»

www.labologuagentura.lv

Tekstu sagatavoja preses koordinatore Ingrīda Zaķe

 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Kur pirkt labus kokmateriālus? https://t.co/HC73OYPaOy
About 5 hours ago
Re: Kur pirkt labus kokmateriālus? https://t.co/OFG9BQz6Fh
About 20 hours ago
Re: Koka grīdas siltināšana https://t.co/OOMbTuzBLT
Svētdiena, 23 Jūnijs 2019 08:03


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com