Kā ietaupīt uz komunāliem maksājumiem

Kā ietaupīt uz komunāliem maksājumiemKomunālie maksājumi pamazam kļūst lielāki, bet arī uz tiem var ietaupīt. Viens no variantiem, protams, ir vispār atteikties no visiem pakalpojumiem – no gāzes, ūdens un citiem, bet šī metode ir pārāk radikāla. Piedāvājam Jums racionālus ieteikumus, kas palīdzēs ieekonomēt uz maksājumiem bez īpašas piepūles.

Viens no komunāliem maksājumiem ir telpas apkure un silta ūdens nodrošinājums. Lai mazāk maksātu par tiem, nepieciešams ekonomēt siltumu un netērēt to sildot ārējo gaisu. Pirmkārt, dzīvoklī jānodrošina augsta termoizolācijas pakāpe. Sienas var apšūt ar dažādiem siltumizolācijas materiāliem (putuplasts, ģipškartons u.c.). Durvis jāuzstāda dubultas un labi pieguļošas.

Jebkura dzīvokļa vājā vieta ir logi. Eksperti uzskata, ka līdz 40% enerģijas patēriņa ir saistīts ar logiem. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pakešu logus, pat ja tas šķiet dārgāk par parastiem logiem, jo tas ātri atmaksājās. Tā dzīvoklis pārvēršas par termosu un tiek tērēts mazāk enerģijas apkurei.

Radiatori ir vēl viena svarīga lieta. Siena aiz tiem ir spējīga sakarst līdz 50°C. Tādējādi, siltums aiziet uz ķieģeļu vai betona plākšņu sildīšanu. Uzstādot siltuma atstarojošo ekrānu aiz apkures radiatora, siltums tiek izmantots racionālāk un temperatūra dzīvoklī paaugstinās kā minimums par 1 grādu. Ekrāna uzstādīšanai var iegādāties gan speciālu materiālu – saputoto pamatu ar vienpusīgu foliju, gan vienkāršu aluminizēto foliju. Ekrānu aiz radiatora var piestiprināt ar līmlenti vai ar koka plāksnītēm.

Ieteicams arī krāsot radiatorus pēc iespējas tumšākā krāsā – gluda, tumša virsma atdod par 5-10 % vairāk siltuma.

Ekonomijas nolūkos ieteicams arī apskatīties, kādas spuldzītes ir izmantotas mājas apgaismošanai. Māju apgaismojumam ierasts izmantošanas veids ir kvēlspuldzes. Tās ir plaši izplatītas un diezgan lētas. Bet tā tikai šķiet, jo ekonomiskās spuldzītes palīdz ietaupīt daudz vairāk. Tām ir augstākā cena, bet tas ātri atmaksājas uz zema enerģijas patēriņa un ilga darbmūža rēķina. Vēl viens ieteikums – nav vērts izmantot jaudīgas spuldzītes tur, kur nav nepieciešams spilgts apgaismojums, piemēram, tualetē.

Virtuve ir vislabākā vieta, kur ievest jauninājumus enerģijas saudzīgākai lietošanai. Svarīgais posms ir cīņa ar kaļķakmens nogulsnēm tējkannā, jo šīs nogulsnes palielina enerģijas daudzumu, kas nepieciešams ūdens vārīšanai. Ieteicams izmantot kastroļus un plīts riņķus apmērām vienāda diametra, jo gatavošanas procesā tiek tērēts vairāk enerģijas, ja šie lielumi nav līdzīgi. Jāņem vērā arī tas, ka kastroļi ar nelīdzenu apakšējo virsmu patērē līdz pat 50% vairāk enerģijas.

Vēl viens ieteikums virtuvē - uzstādiet ledusskapi pēc iespējas tālāk no apkures un siltumierīcēm. Svarīgi uzmanīt, lai ledusskapja durvis būtu pastāvīgi cieši aizvērtas, kā arī regulāri atsaldēt ledusskapi. Tāpat paturiet prātā, ka ledusskapja aizpildījums ir cieši saistīts ar elektroenerģijas daudzumu, kas ir nepieciešams vajadzīgās temperatūras uzturēšanai. Tāpēc nav ieteicams atstāt ledusskapi tukšu – tajā var ielikt traukus ar ūdeni.

Vēl viens resurss, ko var ietaupīt – tas ir ūdens. Pirmkārt, jāpārbauda visas caurules, pat ja tās atrodas aiz dzīvokļa skaitītāja. Pa nelieliem caurumiem no tiem var ne tikai velti “tērēties” ūdens, bet arī var iekļūt slimību izraisošas baktērijas.
Palīdz ietaupīt ūdeni automātiskās ierīces – veļasmašīna un trauku mazgājamā mašīna, jo īpaši, ja tās izmanto pilnā režīmā – tā arī tiek mazāk tērēts ūdens un arī elektroenerģija.

Uz krāniem vannasistabā var uzlikt uzgaļus-smidzinātājus. Tie palīdzēs samazināt ūdens patēriņu.

Jaunas tehnoloģijas katru dienu piedāvā jaunākus risinājumus, kas palīdz ietaupīt. Savienojot šīs jaunās iespējas ar prātīgu ekonomiju, var sasniegt pārsteidzošus rezultātus.

Naudas taupīšana ir labākais ceļš uz panākumiem!


 

Līdzīgi raksti

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Vai kādam ir majaslapa/blog? https://t.co/FSU4GX9u0p
About 8 hours ago
About 18 hours ago
About 18 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker